Subota, 06.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Više tornada pogodilo Čikago, otkazano oko 170 letova

Više tornada pogodilo Čikago, otkazano oko 170 letova
(Фото EPA-EFE/TANNEN MAURY)

ČIKAGO – Američka Nacionalna meteorološka služba saopštila je danas da je više tornada pogodilo područje Čikaga, uključujući i jedan u blizini aerodroma O'Her, što je dovelo do poremećaja u avio-saobraćaju.

Otkazano je više od 170 letova, dok ih je više od 500 odloženo, objavio je portal „FlightAware”, prenosi AP.

Na video-snimcima koje su objavile lokalne televizije vidi se veliki broj ljudi koji se sklanjaju u zgradu aerodroma, a direktor komunikacija Kevin Bargnes rekao je da nije prijavljena šteta na aerodromu.

Istovremeno, više od 10.000 građana je ostalo bez struje.

Između 1855. i 2021. godine na gradskom području Čikaga zabeleženo je 97 značajnih tornada.

Najsmrtonosniji tornado je pogodio Čikago 21. aprila 1967. godine kada su stradale 33 osobe, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.