Skulptura posle skulpture
Večeras u 19 časova u prostoru „Cazarma U” u Temišvaru biće otvorena izložba savremene srpske skulpture pod nazivom „Bez naziva: skulptura posle skulpture”.
U sedam izložbenih prostora biće smešteno isto toliko tematskih celina u kojima se referiše na sadržaje i pojave primerene aktuelnom trenutku srpske društvene stvarnosti.
Više od dvadeset umetnika iz Srbije deo je ove izložbe: Radoš Antonijević, Mrđan Bajić, Danica Bićanić, Maja Rakočević Cvijanov, Nada Denić, Goran Despotovski, Tatjana Dimitrijević, Miloš Fat, Gabrijel Glid, Anđela Grabež, Milan Jakšić, Zdravko Joksimović, Radomir Knežević, Stevan Kojić, Barbara Laković, Đorđe Marković, Ivana Milev, Branislav Nikolić, Vesna Perunović, Andreja Petraković, Dragan Rajšić, Petar Sibinović, Mića Stajčić, Aleksandar Stanojević, Rastislav Škulec, Nataša Teofilović.
Kustos izložbe je Sava Stepanov, likovni kritičar, a postavka će trajati do 24. avgusta. Realizuje se u organizaciji Galerije Bel Art iz Novog Sada i Fondacije Triade iz Temišvara, a partner je program Temišvar Evropska prestonica kulture 2023.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


