Dve decenije od privatizacije DIN-a
Niš – Svečanošću kojoj su prisustvovali Ana Brnabić predsednica Vlade Srbije, Jacek Olčak, generalni direktor, odnosno predsednik Kompanije „Filip Moris internešenl” i Aleksandar Jakovljević, generalni direktor ove kompanije za jugoistočnu Evropu, kao i predstavnici grada Niša i Nišavskog okruga, Regionalne privredne komore Nišavskog, Topličkog i Pirotskog okruga, juče je obeležena 20-godišnjica privatizacije „Duvanske industrije Niš – Fabrike duvana Niš”. Na skupu je ova velika kompanija najavila novu i izuzetnu investiciju vrednu 100 miliona dolara.
Kako je istaknuto, ovom velikom investicijom u fabrici u Nišu u kojoj su se do sada proizvodile samo tradicionalne cigarete biće pokrenuta i proizvodnja bezdimnih duvanskih proizvoda, koji će biti namenjeni izvozu. Takvim ulaganjem, rečeno je, biće otvoreno još oko 200 novih radnih mesta, a ovom investicijom ukupna ulaganja Kompanije „Filip Moris internešenla” u poslovanje u Srbiji premašiće milijardu dolara, istakao je Aleksandar Jakovljević. U vezi sa ovim novim investicionim ulaganjima u Nišu na svečanosti je potpisan Memorandum o razumevanju između kompanije „Filip Moris Operejšn” a. d. Niš i Vlade Republike Srbije.
– Mi u „Filip Morisu” pravimo veliki iskorak ka ostvarenju naše vizije budućnosti u kojoj će cigarete biti zamenjene boljim alternativama. Kao i rukovodstvo Srbije, verujemo da jedino konstantno ulaganje u inovacije i primenu novih tehnologija može doneti napredak. Zahvalni smo Vladi Srbije što je stvorila dobro poslovno okruženje koje nam je omogućilo da ovde uspešno poslujemo 20 godina, ali i da nastavimo da investiramo – izjavio je Jacek Olčak.
Memorandum je u ime Vlade Srbije potpisala predsednica Ana Brnabić, koja je istakla „da jubilej predstavlja novi početak za kompaniju „Filip Moris” u Srbiji:
– Ova kompanije je svakako jedan od lidera u inovacijama i primeni savremenih tehnologija. Sama činjenica da se „Filip Moris” odlučio za Niš i Srbiju, u trenutku nestabilnosti u Evropi, novi je i dodatni dokaz poverenja u našu zemlju i na tome se iskreno zahvaljujemo. Značajno je i ulaganje od pet miliona dolara ove kompanije u „Star Tek” projekat za podršku inovacijama i digitalnoj transformaciji srpske privrede, koji predstavlja primer odgovornog poslovanja i načina na koji „Filip Moris” podržava viziju Vlade Srbije u nameri da naša zemlja bude evropski centar za savremene tehnologije, rekla je predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić.
Premijerka o lokalnoj vlasti Niša
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić odgovorila je na novinarsko pitanje kako ocenjuje rad gradske vlasti: „Uradili smo mnogo toga zajedno, ali nisam poput zadovoljna jer su mnoge stvari mogle bolje da se urade, poput stanova za pripadnike snaga bezbednosti. Očekujem da će se problemi sa razminiranjem, sa arheološkim nalazištima, nerešenim imovinskopravnim odnosima i sa izvođačima radova ipak uskoro biti rešeni, kao i da će biti završena izgradnja novog Studentskog doma i kompleksa sa stanovima za mlade naučnike, jer je sramota da decenijama stoji nezavršen. Ističem i ono što je veoma dobro u Nišu, odnosno Naučnotehnološkom parku, najboljem u Srbiji koji će se proširiti jer je vlada iz budžeta izdvojila 20 miliona evra, a izgradnja će krenuti do kraja ove godine.”
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


