Jovana Arsić izborila Pariz
Jovana Arsić se plasirala, po drugi put u karijeri, na Olimpijske igre. U „B“ finalu skifa na Svetskom prvenstvu u Beogradu, osvojila je treće mesto, poslednje koje je vodilo u Pariz. Veslala je odlično, 1500 metara je bila u vođstvu da bi u finišu uspela da sačuva željeno treće mesto u vremenu 7:34,76. Ispred su bile Austrijanka Lobnig sa 7:31,91 a druga je bila Nemica Fester sa 7:32,44.
Na žalost šansu nije iskoristio naš drugi skifista. Nikolaj Pimenov je u „B“ finalu na kraju bio šesti. Punih 1500 metara je vodio da bi u poslednjoj četvrini trke posustao i dozvolio da ga preteknu čamci ruskog veslača Zalatija, Japanca Arakave, Litvanca Nemeravičusa koji su izborili olimpijske norme Bugarina Vasilev i Italijana Mumole
U dubl skulu Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipoić su u „C“ finalu osvojili drugo mesto u vremenu 6:20,37. Prvi su bili Amerikanci Kozik i Dejvison sa 6:12,55.Ukupno su Srbi bili 14. na ovom takmičenju
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


