Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Alkaras „zapretio” Đokoviću

Alkaras „zapretio” Đokoviću
( Фото/ EPA-EFE/ANDRES MARTINEZ CASARES)

Nedavno su počeli teniski turniri u Kini, a na jednom od većih u Pekingu (serija 500) igraće čak osam tenisera iz Top deset. Među njima je i Karlos Alkaras, mladi španski teniser, koji će upravo na tom mestu probati da smanji zaostatak za Novakom Đokovićem kako bi se ponovo približo prvom mestu.

Odmah po dolasku u Peking, Karlos Alkaras održao je konferenciju na kojoj je bio potpuno iskren i rekao da mu je cilj da se vrati na prvo mesto koje trenutno zauzima Novak Đoković.

„Naravno da je cilj prvo mesto, kao što sam nekoliko puta rekao, imamo zaista sjajnu bitku za broj jedan na svetu, posebno posle sjajnog nastupa koji je Novak imao na poslednjoj američkoj turneji. Trenutno je on broj jedan, tako da dolazim ovde sa dodatnom motivacijom da pokušam da ga vratim i popnem se na prvo mesto u trci, kao i u plasmanu. Kao što sam rekao, to je nešto što imam na umu svaki put kada treniram, razmišljam o tome na svakom turniru. Ni meni nije obavezno da ga povratim, ali moramo da postavimo ciljeve za godinu. Za mene je pozicija broj jedan glavni cilj, tako da ću na ovim velikim turnirima ići na to, da pokušam da napravim dobre rezultate i da budem blizu da to povratim”, rekao je Alkaras.

Pre šestog novembra matematički neće biti moguće da Španac dođe na lidersku poziciju, ali sve zavisi od rezultata koje napravi na kineskoj turneji. Novak trenutno ima 11.795 bodova, a Karlos ga prati sa 8.535 bodova. Srpski as do kraja godine brani 2.850 bodova, ali će uskoro izgubiti 250 iz Tel Aviva i 500 iz Astane, dok će Pariz i Torino braniti.

Za vreme Novakov odmora Alkaras debituje u Kini gde ne brani bodove pa će tako moći samo da zaradi.

„Imao sam kvalitetne treninge kod kuće, pre nego što sam došao ovde, igrao sam nekoliko setova sa igračima iz Akademije koji su igrali veoma dobro, tako da se osećam odlično što sam ovde. Imao sam prvi trening na centralnom terenu i bilo je neverovatno biti tamo. Dobijam puno ljubavi od ljudi, zaista sam uzbuđen što ću prvi put igrati u Pekingu”, rekao je španski teniser.

U prvom kolu turnira u Pekingu Alkaras igra protiv Janika Hangmana, koji je u glavni žreb stigao preko kvalifikacija pobedivši Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića, dvojicu srpskih tenisera, prenosi Sputnjik.

Ukoliko dođe do finala Španac bio mogao da naiđe na Danila Medvedeva, ruskog tenisera.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vetrenjace
Novak se ne bori za prvo mesto... Vise puta je rekao sta su njegovi prioriteti.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.