Svom snagom ka Ligi Uefe
Jedan put vodi u Evropu a drugi u našu tužnu fudbalsku svakodnevnicu. Naravno, od Partizana se večeras očekuje da potvrdi svoj čvrsti evropski kurs, započet pre četrnaest dana u zemlji koja je odnedavno u porodici ozbiljnih evropskih država. Ipak, Temišvaru se daju male šanse da može da napravi iznenađenje slično onom od pre dve godine kada je Makabi Petah Tikva načinio prvorazrednu senzaciju u Humskoj. Uostalom i Dušan Uhrin junior, prvi stručnjak rumunske ekipe kaže da su šanse njegovog tima u Beogradu vrlo male...
Bez obzira na činjenično stanje da je posle prvih devedeset minuta igre naš prvak stekao solidnu prednost (2:1) i da sin nekadašnjeg sjajnog češkog trenera Dušana Uhrina starijeg u svom stilu „tvrdi pazar” ne bi li uspavao i iznenadio „crno-bele”, Partizan od starta mora da nametne svoj stil igre, bude maksimalno koncentrisan na preostalih 90 minuta igre, kako bi po treći put u svojoj istoriji obezbedio učešće u Ligi Uefe.
Slaviša Jokanović je najveći optimista, on veruje da će njegova ekipa večeras pružiti svoj maksimum, baš onakav kao i pre dve nedelje u Temišvaru.
– Pred nama je veliki ispit, kvalitetan protivnik, ekipa koja u rumunskoj ligi, koja je u ovom momentu bolja i kvalitetnija od naše, beleži sjajne rezultate. Partizan je u Temišvaru napravio nekoliko pozitivnih koraka i zbog toga nemamo razloga da ne budemo optimisti. Želja svih nas je da večeras naš stadion bude pun i da svi zajedno u velikom stilu napravimo još jedan korak koji nas deli od Lige Uefe – rekao je Slaviša Jokanović.
Očigledno je da je želja „crno-belih” da u svom stilu kreiraju ovu jesen. Zbog toga je u Humskoj pred duele sa Temišvarom i Crvenom zvezdom velika mobilnost, najveće u poslednjih nekoliko sezona.
– Znam da možemo da odigramo još bolje, – tvrdi Jokanović, – Nećemo igrati defanzivno, jer to nije naša snaga, naš stil i način razmišljanja. Pokušaćemo da pobedimo.
Mnogo puta do sada naši timovi su „pali” zbog balkanskog mentaliteta, koji se uglavnom svodio na poznatu krilaticu „lako ćemo”. O tome mladi trener kaže:
– U našoj ekipi igra nekoliko stranaca, Partizan do sada ni u jedan meč nije pokazao „balkanski mentalitet”. Deo toga ćemo nadam se pokazati kada se utakmica završi jer od nas niko bolje ne ume da slavi posle pobede.
Rumuni se uzdaju u sreću, većina igrača Temišvara tvrdi da ovaj duel ima i drugo poluvreme. Mnogi idu tako daleko da očekuju i penale!
– Ne očekujem nikakve produžetke niti penale, mi jednostavno posao koji nas očekuje moramo da završimo za devedeset minuta. Mesta za opuštanje nema, bar kod mojih igrača i mene, iako je fudbal veoma čudna igra. Veliki sam optimista, nećemo menjati stil igre koji nam donosi dobar rezultat, – naglasio je on.
Brazilac Žuka deluje veoma mirno, pred revanš je rekao:
– Očekuje nas težak meč, veoma važan za klub. Želimo da uđemo u Ligu, a da bi taj cilj ostvarili potrebna nam je puna koncentracija, svih 90 minuta. Spremni smo za novi podvig.
U odsustvu Fejse i Paunovića, koji zbog povrede neće biti u timu, igrače sredine terena očekuje težak posao. Očekuje se da se na tom delu terena vodi najveća borba.
– Pozivam navijače da dođu u što većem broju, da nas podrže u važnom meču. Mi ćemo dati sve od sebe da pobedimo protivnika i nastavimo naš put u Evropi…
Sa kakvim će opredeljenima treneri ući u veliki duel, ostaje da se vidi. Očekuje se da će Temišvar igrati prilično ofanzivno, jer drugog izbora Rumuni nemaju. Ukoliko i Partizan zadrži svoj stil igre, onda je pred ljubiteljima fudbala uzbudljivo veče.
-----------------------------------------------------------
Bogunović: Važna je pobeda
Miloš Bogunović blista u dresu Partizana, redovan je strelac na međunarodnoj sceni, pre dve nedelje bio je strelac u prvoj utakmici. Pred revanš kaže: „Nije važno ko će pogoditi mrežu, važno je da Partizan prebrodi prepreku, jer znamo da to naši navijači žele”.
-----------------------------------------------------------
Sudi Portugalac
Večerašnji revanš 1. kola Kupa Uefa izme Partizana i Temišvara poveren je arbitrima iz Portugalije na čelu sa Bruno Miguel Duarta Pajksao. Početak 19 časova, prenos na RTS.
PARTIZAN: M. Božović, Stevanović, Knežević, Đorđević, Moreira, Tošić, Žuka, Lazić, Bogunović, Dijara, Obradović.
TEMIŠVAR: Pantilimon, Aleksa, Karamjan, Sretenović, Lukin, Bukur, Rusić, Goga, Magera, Garsija, Borbelji.
Dragan Todorović
-----------------------------------------------------------
Napoli gost Benfike
Danas se igraju revanš mečevi prvog kola Kupa Uefa a sastaju se: Partizan - Temišvar (Rumunija), prvi meč 2:1, Ajaks (Holandija) - Borac, 4:1, Cirih (Švajcarska) - Milan (Italija), 1:3, Spartak (Rusija) - Banjik (Češka), 1:0, Metalurg (Ukrajina) - Bešiktaš (Turska), 0:1, Gimarais (Portugalija) - Portsmut (Engleska), 0:2, Pari Sen Žermen (Francuska) - Kajzeri (Turska), 2:1, Salcburg (Austrija) - Sevilja (Španija), 0:2, Rapid (Rumunija) - Volfsburg (Nemačka), 0:1, Kaunas (Litvanija) - Sampdorija (Italija), 0:4, Valensija (Španija) - Maritimo (Portugalija), 1:0, Sparta (Češka) - Dinamo (Hrvatska), 0:0, Mančester siti (Engleska) - Omonija (Kipar), 2:1, Briž (Belgija) - Jang bojs (Švajcarska), 2:2, Madervel (Škotska) - Nansi (Francuska), 0:1, Standard (Belgija) - Everton (Engleska), 2:2, Benfika (Portugalija) - Napoli (Italija), 2:3, Galatasaraj (Turska) - Belincona (Švajcarska), 4:3, Dinamo (Rumunija) - Nec (Holandija), 0:1, Honka (Finska) - Rasing, Santander (Španija), 0:1, Aston Vila (Engleska) - Liteks (Bugarska), 3:1, Leh (Poljska) - Austrija (Austrija), 1:2, Herenven (Holandija) - Setubal (Portugalija), 1:1, La Korunja (Španija) - Bran (Norveška), 0:2, Vaslui (Rumunija) - Slavija (Češka), 0:0, Rozenborg (Norveška) - Brondbi (Danska), 2:1, Štutgart (Nemačka) - Černo more (Bugarska), 2:1, Tvente (Holandija) - Ren (Francuska), 1:2, Visla (Poljska) - Totenhem (Engleska), 1:2, Kopenhagen (Danska) - Moskva (Rusija), 2:1, Levski (Bugarska) - Žilina (Slovačka), 1:1, Udineze (Italija) - Borusija, Dortmund (Nemačka), 2:0, Artmedija (Slovačka) - Braga (Portugalija), 0:4, Kalmar (Švedska) - Fejenord (Holandija), 1:0, Unirea (Rumunija) - Hamburger (Nemačka), 0:0, Sent Etjen (Francuska) - Hapoel, Tel Aviv (Izrael), 2:1, Šalke (Nemačka) - Apoel (Kipar), 4:1, Olimpijakos (Grčka) - Nordsjiland (Danska), 2:0.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


