Nedostatak goriva ostavlja razarajuće posledice u Pojasu Gaze
GAZA – Agencija Ujedinjenih nacija za pomoć palestinskim izbeglicama (UNRVA) saopštila je da nedostatak goriva ima „razarajuće posledice po bolnice, pekare i postrojenja za vodu” u Pojasu Gaze.
„Zalihe goriva za zdravstvene ustanove biće potpuno istrošene za nekoliko dana, što dovodi u opasnost pružanje zdravstvenih usluga”, navodi se u saopštenju, prenosi Al Džazira. Dodaje se da oštećenje vodovodne i sanitarne infrastrukture, kao i ograničena dostupnost goriva stvaraju dodatne rizike po javno zdravlje, prenosi Tanjug.
Подели ову вест
Komentari1
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Olga
Bez goriva nema ni struje, ni toplote, ni svetla. Zamisljam porodicu sa troje dece koja se smestila pod neke betonske stepenice, da se zastiti od projektila. Vec tri nedelje nisu ni pojeli ni popili toplo. Hrana i odeca je u torbama koje su poneli. Dobiju po 20 lit slane vode dnevno za pice i higijenu. Deca se igraju na prljavoj ulici gde se iz polomljenih kanalizacionih cevi svasta izliva. Javljaju se bolesti i zaraze ali nema lekova nema lekara. Novembarska noc duga, mracna i hladna.
Odgovori
|
Preporučujem
2
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


