Četvrtak, 02.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Švjontek u finalu završnog WTA turnira protiv Pegule

Švjontek u finalu završnog WTA turnira protiv Pegule
(Фото EPA-EFE/WILL OLIVER)

Poljska teniserka Iga Švjontek plasirala se u finale završnog WTA turnira u Kankunu, pošto je noćas pobedila prvu teniserku sveta Arinu Sabalenku iz Belorusije posle dva seta, 6:3, 6:2.

Druga teniserka sveta pobedila je posle sat i 37 minuta.

Ona je tri puta oduzela servis Sabalenki, koja nije napravila nijedan brejk.

Poljakinja je na turniru izgubila samo 19 gemova i kao 22-godišnjakinja najmlađa je finalistkinja završnog turnira još od Čehinje Petre Kvitove i Beloruskinje Viktorije Azarenke 2011. godine.

Švjontek će večeras u finalu igrati protiv pete teniserke sveta Amerikanke Džesike Pegule, prenosi Tanjug.

Ako Švjontek osvoji titulu vratiće se na prvo mesto WTA liste, koje je izgubila pre dva meseca i završiti godinu kao prva teniserka sveta.

Ukoliko Pegula trijumfuje, Sabalenka će prvi put u karijeri završiti godinu na prvom mestu svetske rang-liste.

Pegula je zabeležila sve četiri pobede na turniru i prva je teniserka koja je na istom turniru igrala protiv prve, druge, treće i četvrte na svetu još otkako je uveden WTA renking 1975. godine.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.