Vlahović želeo Engleze
Srbija se na velika vrata vratila u krem evropskog fudbala, ali joj od juna iduće godine predstoji još veći izazov. Nakon saznanja da smo u zgradi Filharmonije na Elbi u Hamburgu, nakon održanog svečarskog čina, dobili rivale u grupi, među igračima provejava optimizam. Selektor Dragan Stojković je rekao da veruje da dolaze mnogo bolji dani za naš reprezentativni fudbal i da je prošlo ono vreme straha od velikih ekipa. Sudbina je htela da se kao i na Mundijalu u Kataru već na startu sastanemo sa glavnim favoritom u grupi. Duel sa Engleskom, poslednjim finalistom šampionata Evrope, koji će biti odigran u domu fudbalera Šalkea u Gelzenkirhenu 16. juna (kapacitet 50.000), svakako je važan, ali ne i odlučujući...
Centarfor Juventusa iz Torina Dušan Vlahović ne krije da je priželjkivao Engleze u grupi:
– Dobro znamo snagu tima i zemlje u kojoj je rođen fudbal. Iskreno, volim jake i atraktivne rivale, to je prilika da se odmerimo sa njima. Manje je važno da li sa Engleskom igramo prvu ili poslednju utakmicu u grupi. Kada smo već uspeli da se izborimo za mesto među najboljima i to posle veoma dugog perioda a opet imajući u vidu da poslednjih godina imamo lep kontinuitet učestvovanja na velikim šampionatima, smatram da idućeg leta najpre treba da svi odemo zdravi. To je najvažnije a da se onda dobro spremimo za naredne okršaje. Mislim da je grupa po meri, jer danas više nema lakih ekipa.
Jedan od najiskusnijih u našem timu, predvodnik ove uspešne generacije fudbalera, kapiten Dušan Tadić ne krije da smo mogli i bolje da prođemo na žrebu ali da to ni u kom slučaju ne umanjuje našu želju da se plasiramo u naredni krug takmičenja:
– Dobili smo najtežeg mogućeg rivala iz prvog šešira. Najbolji tim iz drugog, a ako nam je za uteku mogli smo da dobijemo i jaču reprezentaciju od Slovenije. Što naravno, ne podrazumeva da nas protiv njih očekuje lak posao. Naprotiv, svaka utakmica u Nemačkoj biće veliki izazov za svakog od nas. Radujem se što ćemo u Gelzenkirhenu i Minhenu imati značajnu podršku sa tribina od naših zemljaka. Nadam se dobrom rezultatu.
Visoka delegacija Fudbalskog saveza Srbije na čijem je čelu u Hamburgu u odsustvu predsednika Dragana Džajića, bio prvi potpredsednik Branislav Nedimović, zatim selektor Dragan Stojković, generalni sekretar Jovan Šurbatović, Miroslav Tanjga i Stevan Stojanović zaduženi za A tim i ostale reprezentativne selekcije borave ovih dana u južnoj Nemačkoj, gde traže buduću bazu našeg nacionalnog tima. Po svemu sudeći Srbija bi mogla da se smesti u Augzburgu ili Majncu, tu nedaleko od glavnog propišta stadiona Alijanc arene u Minhenu, gde se u drugom i trećem kolu sastajemo sa Danskom i Slovenijom. Odluka o bazi pašće danas, kako nam je rekao generalni sekretar Jovan Šurbatović.
Ne tako davno fudbaleri Partizana su kao svoju glavnu bazu pred start sezone godinama imali u poznatoj nemačkoj banji Bad Verishofen, koja je još bliža Minhenu, a poseduje odlične travnate terene, koji su sada sigurno u odnosu na period kada je Partizan trenirao, još bolji nego što su bili. Sada delegaciji FSS ostaje da donese najbolju moguću odluku, da igračima omogući najbolje uslove, kako bi celokupna javnost, s pravom od njih tražila dobre rezultate na prvenstvu Evrope, koje će se iduće godine održati u deset nemačkih gradova od 14. juna do 14. jula.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


