Juventus „na krilima” Vlahovića
Fudbal bez uzbuđenja i dramatike baš ništa ne znači, kao što baš ništa ne znače utakmice bez gledalaca. Među poslednjima smo, čak i u zaostalijem delu fudbalske Evrope, koji to počinju da shvataju. Otuda i ne čudi što se iz nedelje u nedelju oduševljavamo ambijentima koje stvaraju navijači u Engleskoj, Italiji, Nemačkoj, Francuskoj. Naši mladi i talentovani fudbaleri ne kriju da čeznu za takvim ambijentom, pa čim im se ukaže prava prilika brže-bolje odlaze u ozbiljan fudbalski svet. A našem običnom navijaču ostaje da uživa u majstorijama naših asova širom Evrope. Tako je bilo i preksinoć, kada e glavna fudbalska figura bio Dušan Vlahović!
Sve će posle preksinoćne ubedljive pobede Juventusa nad Sasuolom (3:0) brzo pasti u zaborav, sem događaja u 15. i 37. minutu kada je srpski reprezentativac Dušan Vlahović razgalio srca domaćih navijača. Sevala je levica najskupljeg srpskog fudbalera, za koju gostujući golman jednostavno nije imao nikakvo rešenje. Da će to biti njegovo veče Dušan je nagovestio kada je s mladim Kenanom Jildrizom napravio pometnju pred protivničkim golom.
Zapravo, Dušan Vlahović, koji je pre dve godine iz Fjorentine stigao u Juventus za rekordnu sumu, kao najskuplji fudbaler u seriji A, tek sada pokazuje da će biti najveća moguća snaga i investicija „stare dame” na putu ka novom skudetu. On je prelepim golovima, koji su u Torinu podigli navijače na noge, najavio da će zasigurno ovo biti njegova godina. Iako su Martinez (Inter) i Žiru (Milan) trenutno bolje plasirani na listi najboljih strelaca, nema sumnje da da će ih naš mladi fudbalski as, ukoliko ovako nastavi, brzo nadvisiti.
Oddična forma može da raduje ne samo trenera Masima Alegrija već i Dragana Stojkovića, jer se očekuje da Vlahović ovog leta u Nemačkoj, na najvećoj smotri evropskog fudbala, bude jedan od naših glavnih aduta. Nema sumnje da će se 4. februara u Milanu u najvećem italijanskom derbiju između Intera i Juventusa voditi divovska borba. Pobednik iz tog meča će steći veliku priliku da prvi prođe kroz cilj. Naš Dušan Vlahović je od prvog dana nove godine uhvatio odličan zalet, rešen da povede Juventus ka najvećim fudbalskim visinama. A gazdi kluba iz Torina ostaje da se ove godine „rve” sa ostalim evropskim velikanima, koji ne kriju želju da što pre vide u novom fudbalskom jatu. Real i Bajern su pored Arsenala prvi na listi zainteresovanih!
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


