Petak, 10.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zatočenika OVK terali da pije razređivač

Zatočenika OVK terali da pije razređivač
(Фото Принтскрин Јутјуб)

Novi svedok tužilaštva, 42. od početka suđenja, danas je dao svoj iskaz na suđenju Hašimu Tačiju i trojici njegovih saučesnika. Reč je o zaštićenom svedoku, koga su pripadnici OVK, po navodima tužilaštva, oteli i zatočili na području Prizrena u junu 1999. Ovaj svedok saslušavan je na sednici zatvorenoj za javnost i njegov identitet prikriven je pseudonimom.

Prema optužnici, tretman prema zatočenicima OVK u zatvoru u Prizrenu bio je posebno surov. Dokazni materijal ukazuje na to da su, 26. juna 1999. ili približno tog datuma, pripadnici OVK naneli teške fizičke i psihičke povrede i patnju najmanje trojici zatvorenika u tom logoru.

„Zatvorenici su držani u prostoriji čiji su zidovi bili umrljani krvlju. Pored toga, dokazni materijal ukazuje na to da su pripadnici OVK zlostavljali uhapšene, kako fizički, tako i psihički. Konkretno, dok su bili zatvoreni u Prizrenu, pripadnici OVK svirepo su ih prebijali, udarajući ih, između ostalog, bejzbol palicama, lancima, čekićem, štapovima i gumenim crevima. Ti pripadnici OVK su takođe pretili da će ih ubiti. Dvojici su naredili da se svuku i seksualno opšte. Jednog zatočenika su terali da pije razređivač za farbu”, piše u optužnici.

Nakon završetka saslušanja tog svedoka, sud je pozvao narednog. Kako je navelo tužilaštvo, reč je o osobi koja treba da govori o slučaju jedne od žrtava, koja je ubijena nakon hapšenja i zatočenja u zoni OVK poznatoj kao Lab. Ovo je do sada 43. svedok tužilaštva koji takođe iskaz daje pod pseudonimom na suđenju sa koga je javnost isključena.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.