Partizan slavio u poslednjoj utakmici u Evroligi
Košarkaši Partizana spustili su zavesu na evroligašku sezonu pobedom nad Valensijom rezultatom 79:66. Crno-beli regularni deo sezone Evrolige završavaju sa 16 pobeda i 18 poraza kao 11. na tabeli.
Silovito su crno-beli otvorili meč, poveli su rezultatom 8:2, ali onda je usledila serija agresivne Valensije koja je preokrenula rezultat. Na kratko je trojkom Zek Ledej uspeo da trgne svoj tim, međutim nova serija gostiju ostavila ih je zadovoljnije posle prvih deset minuta – 15:21.
Samo jednu trojku iz osam pokušaja pogodili su crno-beli, a onda je to promenio Džejlin Smit koji je pogodio na startu druge deonice. Odigrao je važnu ulogu Smit i u defanzivi, ali je njegova druga trojka definitivno probudila Partizan.
Razigrao se sa njim Kevin Panter koji je počeo da pogađa uobičajeno teške šuteve, a posebno će se pamtiti asistencija preko pola terena za Aleksu Avramovića.
Crno-beli bili su u seriji 11:0, ali usledio je pad, a Valensija se još jednom vratila i na pauzu otišla sa vođstvom – 35:37.
Još jednom je domaći tim dobro otvorio deonicu i tako stekao prednost, a posebno je ekipu nosio Džejms Naneli koji je postigao 12 poena u trećoj četvrtini.
Nastavio je u istom ritmu da pleše i u poslednjoj deonici, ispratio ga je Mateuš Ponitka koji je crno-belima doneo dvocifrenu prednost sa kojom su na kraju završili meč.
Zvezda večeri bio je Smit koji je šutirao 5/5 za tri poena, a sjajno je igrao i u defanzivi. Na kraju je imao 15 poena, pet skokova i dve asistencije, a bolji od njega bio je samo Naneli sa 19 poena, dva skoka i četiri asistencije.
U timu Valensije istakao se Odželej sa 17 poena, četiri skoka i jednom asistencijom, prenosi Sputnjik.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


