Ponedeljak, 29.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gaj neće da plati kaznu

Gaj neće da plati kaznu
Ударац који кошта 3.000 евра: Гај удара Мореиру (Фото Ж. Јовановић)

U dosadašnjih 18 prvenstvenih duela protiv Borca iz Čačka, fudbaleri Zvezde su samo dva puta osetili gorčinu poraza, a slavili su trinaest puta. „Crveno-beli” su u međusobnim susretima najubedljiviju pobedu zabeležili 19. aprila 1997, kada su na „Marakani” pobedili Borac sa 7:0. Među akterima je tada je bio i iskusni Nikola Lazetić, na koga će trener Čedomir Janevski moći da računa za današnji meč u Čačku, pošto mu je istekla suspenzija zbog isključenja u Kruševcu.

– Sećam se dobro utakmice u kojoj smo deklasirali Borac, jer je to bila najubedljivija pobeda u mojoj karijeri. Trener nam je bio Vladimir Petrović Pižon, a Dragan Mićić je dao tri gola. Ipak, to me sada ne zanima niti je taj trijumf merilo za bilo šta. Nemamo pravo nikome da pretimo i trebalo bi da se potpuno koncentrišemo da do kraja jesenjeg dela sezone pružamo maksimum u svakom meču. Borac je ove sezone imao zapaženo učešće na evropskoj sceni i zaslužuje respekt. Doduše, danas nas interesuje samo pobeda. Najvažnije je da osvojimo tri boda, pa makar i s minimalnom pobedom – rekao je Lazetić.

Iako je dobio crveni karton u Kruševcu, Lazetić je kažnjen sa samo jednom utakmicom neigranja, o čemu je kazao:

– Smatram da je to pravedna odluka. Odmah posle meča sam se izvinio sudijama. Došlo je do nesporazuma koji mi se obio o glavu. Ipak, to je sada iza mene i obećavam da se više neće ponoviti. Novčano sam kažnjen i od svog kluba, što sam naravno prihvatio, jer znam kako treba da se ponaša fudbaler Zvezde.

Pored Lazetića, zbog neprimerenog ponašanja, Crvena zvezda je sa 1.000 evra kaznila i Ognjena Koromana, a Senegalac Ibrahim Gaj će morati da plati tri puta veću sumu zbog isključenja u 134. derbiju protiv Partizana na „Marakani”. Ova odluka izazvala je revolt Gaja, koji je ljutito poručio:

– Baš me briga za kaznu! Izricane su mi i ranije novčane kazne, ali ih nikada nisam platio. Kao vrhunski profesionalac, u protekle tri sezone sam davao sve od sebe u Zvezdinom dresu. U to su mogli da se uvere navijači, kao i čelnici kluba. I dalje ću se ponašati na terenu onako kako budem smatrao da treba, a ako se nekome u Zvezdi to ne sviđa, mogu da odem već na zimu.

Inače, tamnoputom komandantu Zvezdine odbrane ugovor sa „crveno-belima” ističe na leto, pa je najavio da će njegovi menadžeri uskoro doći na „Marakanu”, posle čega će biti jasno da li će produžiti ugovor ili će napustiti Zvezdu. Gaj nema pravo igranja u još dve utakmice.

-----------------------------------------------------------

Jugović se još ne izjašnjava

Vršilac dužnosti predsednika Crvene zvezde i favorit na predstojećim klupskim predsedničkim izborima Den Tana, po povratku iz Los Anđelesa u Beograd, izjavio je da ima podršku bivšeg fudbalskog asa Vladimira Jugovića. Den Tana je dodao i da se zalagao da Jugović nasledi Toplicu Spasojevića na čelu Zvezde, ali da srpski fudbaler s najviše osvojenih trofeja tada nije bio spreman da prihvati veliku odgovornost.

Den Tana tvrdi da ima slično mišljenje kao i Jugović o načinima prevazilaženja krize u Zvezdi. Zato se svi više pominje mogućnost da bi ukoliko Den Tana pobedi, pored potpredsedničkog mesta rezervisanog za Marka Miškovića, drugi potpredsednik mogao da postane upravo Jugović. Međutim, Jugović se još ne izjašnjava o mogućnosti da preuzme neku od rukovodećih funkcija na „Marakani”. Kako se saznaje, on bi trebalo danas da doputuje u Beograd iz Beča, a prema nekim najavama pored susreta sa Den Tanom, planirano je i da se sastane s vođama Zvezdinih navijača. Zbog bliskosti sa poznatim biznismenom Filipom Cepterom, Jugović je prethodno u ovdašnjoj štampi pominjan i kao mogući kandidat za predsednika Crvene zvezde, ali od toga nema ništa.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.