Ponedeljak, 15.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Amazon” ulaže 1,2 milijarde evra u Francuskoj

„Amazon” ulaže 1,2 milijarde evra u Francuskoj
(Фото EPA-EFE/Justin Lane)

Američki div onlajn trgovine „Amazon” objavio je da će uložiti 1,2 milijarde evra u poslovanje u Francuskoj i otvoriti više od 3.000 stalnih radnih mesta u toj zemlji. Nove investicije se odnose na razvoj sektora veštačke inteligencije ali novac će biti uložen i u infrastrukturu za dostavu paketa, prenosi francuski „Figaro”.

Izvršni direktor „Amazona” Endi Džesi objavio je sredinom aprila svoje godišnje pismo akcionarima u kome je najavio da će firma udvostručiti ulaganja u veštačku inteligenciju, objavili su mediji.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.