Petak, 17.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Srpska rekorderka danasu gađa medalju u finalu SP

Srpska rekorderka danasu gađa medalju u finalu SP
Фото Светска атлетска федерација

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš izborila je plasman u finale discipline bacanje koplja na Svetskom prvenstvu u Tokiju, postajući prva predstavnica Srbije koja će se boriti za medalju na ovom takmičenju. Finalna borba zakazana je za danas u 14.05 časova, a direktan prenos obezbeđuje Drugi program Radio-televizije Srbije.

Vilagoš je do finala stigla impozantnim hicem od 66,06 metara u trećoj seriji kvalifikacija. Ta daljina bila je najbolji rezultat kvalifikacionog dela takmičenja, ali i njen treći najduži hitac u dosadašnjoj karijeri. Kvalifikacionu normu za direktan prolazak, postavljenu na 62,50 metara, uspelo je da ispuni samo šest takmičarki.

Među finalistkinjama su se našle gotovo sve bacačice koje su nedavno učestvovale u finalu Dijamantske lige. Vilagoš je u Cirihu osvojila drugo mesto, a ispred nje je bila jedino Grkinja Elina Cengo, koja će joj danas ponovo biti rival u borbi za medalju. Na finalnoj listi neće biti aktuelne šampionke sveta, Japanke Haruka Kitaguči, koja je u kvalifikacijama bacila tek 60,38 metara i završila takmičenje ispod crte.

Srpska rekorderka i dalje drži drugo mesto na svetskoj rang-listi ove sezone, zahvaljujući bacanju od 67,22 metra u aprilu u Splitu. U Tokio je stigla kao aktuelna šampionka Evrope za mlađe seniorke, a danas će imati priliku da napravi još jedan korak ka vrhu svetske atletike.

 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.