Novak pobedio Boržeša za polufinale Atine
Novak Đoković, najbolji teniser sveta svih vremena, na dominantan način se plasirao u polufinale turnira u Atini, nakon što je u dva seta - 7:6, 6:4 pobedio Portugalca Nuna Boržeša. Ovo je Novakovo osmo polufinale u 2025. godini, prenosi Sputnjik.
Dominantno, na najbolji mogući način sa nulom Novak Đoković je završio ovaj četvrtfinalni meč sa Nunom Boržešom jer je naterao je Portugalca Nuna Boržeša na greške tokom čitavog meča, što je i odlučilo ovaj susret.
Novak Đoković pokazao je Portugalcu Nunu Boržešu u njihovom prvom međusobnom odmeravanju snaga ko je najbolji svih vremena i zbog čega.Đoković je bio fantastičan na servis gemove u prvom setu.
U uvodna tri od četiri nije prepustio rivalu niti poen, a već u drugom gemu četvrtfinala vrebao je Boržeša brejk loptom.
Imao je kasnije još dve, ali je Portugalac uspevao da se izvuče. I tako sve do tajbrejka u kom je Đoković demonstrirao klasu. Sa 7:1 razbio je Portugalca.
U nastavku susreta Nuno Boržeš se konsolidovao i bio je poprilično dobar.
Borio se, ali je u finišu drugog seta počelo da ga muči desno koleno. Imao je dve kraće masaže, a Novak je to kaznio brejkom za 4:3, da bi usledila potvrda.
Posle toga nije bilo povratka za Boržeša, dok je Novak pri vođstvu 5:4 bio savršen na sevris gemu koji je rešio bez izgubljenog poena, prenosi Sputnjik.
Novak je u osmom polufinalu ove godine i čeka pobednika dvoboja Markus Giron - Janik Hanfman.
Đoković: Boržes me je prijatno iznenadio, nekoliko poena je odlučilo pobednika
Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je večeras posle plasmana u polufinale ATP turnira u Atini da je nekoliko poena odlučilo poena odlučilo pobednika meča protiv Portugalca Nuna Boržesa.
Đoković je u četvrtfinalu savladao Boržesa rezultatom 7:6 (7:1), 6:4 i tako prošao u polufinale turnira u Atini. "Veoma naporan meč.
Nuno je igrao na prilično visokom nivou, prijatno sam iznenađen koliko je dobar bio. Nekoliko poena je odlučilo pobednika, on zaslužuje veliki aplauz.
Vrlo dobro je servirao, na 4:4 u prvom setu sam se suočavao sa dve brejk lopte, imao sam dva sjajna druga servisa, skoro kao prva. Tada sam ostao dovoljno čvrst za nastavak meča, malo sam igrao i na instinkt.
Odigrao sam sjajan taj-brejk", rekao je Đoković na terenu posle meča. Srpski teniser je naveo da ni on, ni Boržes nisu imali mnogo prilika za brejk u drugom setu.
"Jedinu šansu sam imao u tom gemu kada sam mu oduzeo servis. Zadovoljan sam svojom igrom večeras. Hvala što ste došli večeras i navijali", izjavio je srpski teniser, prenosi Tanjug.
U drugom polufinalu sastaće se Italijan Lorenco Muzeti i Amerikanac Sebastijan Korda. ATP turnir u Atini je iz kategorije 250, a igra se za nagradni fond iznosi 766.715 evra.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


