Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Izgubili dobijen meč

Košarkaši Partizana poraženi od Makabija u Tel Avivu sa 95:93 (27:22, 21:28, 24:27, 23:16). – Sterling Braun „pretio” da bude junak „crno-belih”, ali na kraju serijom grešaka poklonio pobedu domaćinu
Izgubili dobijen meč
Покушао сам да реши утакмицу, али није успео: Стерлинг Браун (Фото Евролига)

Pretio je sinoć u Tel Avivu Sterling Braun da „preuzme” titulu dželata Makabija od Dušana Kecmana, međutim – Amerikanac je dokusurio Partizan u završnici. Prvenstveno, napravio je nesportsku grešku u ključnom trenutku, izgubio dve lopte i omogućio Džimiju Klarku da sa zvukom sirene obezbedi pobedu miljenicima Odeda Kataša – 95:93 (27:22, 21:28, 24:27, 23:16). Pošteno govoreći, dobrano mu je soliranjem pomogao i Kameron Pejn, stoga nedvosmisleno može da se zaključi – Parni valjak je izgubio dobijen meč! Nažalost, Beograđani su propustili solidnu priliku da krunišu dva pristojna izdanja u gostima, pa će raspoloženje morati da poprave sutra u Beogradskoj areni protiv Panatinaikosa (20.30).

Zna­la je jav­nost, sve­stan je bio struč­ni štab – glav­no oruž­je Ma­ka­bi­ja je igra u tran­zi­ci­ji. Ipak, iza­bra­ni­ci Đo­a­na Pe­nja­ro­je ni­su bi­li sprem­ni za ini­ci­jal­ni uda­rac do­ma­ći­na. Dži­mi Klark i Ife Lund­berg go­spo­da­ri­li su rit­mom, ka­žnja­va­li go­to­vo sva­ku gre­šku ri­va­la i iz­gle­da­li iz­u­zet­no mo­ti­vi­sa­no. Ujed­no, re­zul­tat u ini­ci­jal­noj de­o­ni­ci (27:22) u ko­rist žu­tih upu­ći­vao je na po­raz Par­ti­za­na – pri­met­no je bi­lo da cr­no-be­li ne mo­gu da se nad­me­ću u rit­mu od 100 po­e­na.

Sre­ćom po eki­pu iz Hum­ske, zna­čaj od­bra­ne pre­po­zna­li su i naj­bit­ni­ji ak­te­ri –  na par­ke­tu. Iako je Lund­berg i da­lje bio ne­za­u­sta­vljiv (16 po­e­na za po­lu­vre­me), Oset­kov­ski, Bon­ga i dru­ga­ri anu­li­ra­li su učin­ke osta­lih za­vid­nim iz­da­nji­ma u ofan­zi­vi. Na­va­la je ne­dvo­smi­sle­no funk­ci­o­ni­sa­la, za tri­jumf je bi­la po­treb­na bo­lja de­fan­zi­va!

Kad je bi­lo po­treb­no, na par­ke­tu „Me­no­ra Miv­tak are­ne” po­ja­vio se če­sto ospo­ra­va­ni Ster­ling Bra­un. Uba­ci­vao je troj­ke kao Du­šan Kec­man u is­toj dvo­ra­ni 2010. i va­žni­je – po­što­vao lop­tu. Broj asi­sten­ci­ja Par­ti­za­na do tre­će če­tvr­ti­ne (25) uka­zi­vao je se u Izra­e­lu od­vi­ja­la, pre sve­ga, tim­ska igra, od­no­sno da je sa­mo tri­jumf bio bi­tan.

Po­hval­no, ne­ve­za­no za ko­nač­ni re­zul­tat, Par­ti­zan je igrao dru­gu uza­stop­nu od­lič­nu utak­mi­cu na stra­ni, što je do pre sa­mo me­sec da­na bi­lo ne­za­mi­sli­vo.

Ipak, „ko­šar­ka­ški bo­go­vi” ni­su na­gra­di­li Be­o­gra­đa­ne, kon­kret­no su ba­ci­li „kle­tvu” na Ster­lin­ga Bra­u­na. Ame­ri­ka­nac je u ključ­nim tre­nu­ci­ma na­pra­vio ne­sport­sku, iz­gu­bio dve lop­te i omo­gu­ćio Dži­mi­ju Klar­ku da sa zvu­kom si­re­ne obez­be­di tri­jumf Ma­ka­bi­ju (95:93). Ujed­no, lop­tu je u za­vr­šni­ci pri­va­ti­zo­vao i Ka­me­ron Pejn, na­ža­lost bez uspe­ha.

Mo­žda u pro­šloj run­di Đo­an Pe­nja­ro­ja ni­je mo­gao da bu­de ljut na iza­bra­ni­ke, zbog ulo­že­nog tru­da i na­pret­ka, ali si­noć si­gur­no je­ste – Ster­ling Bra­un i dru­ga­ri prak­tič­no su po­klo­ni­li tri­jumf do­ma­ći­nu.

- Če­sti­tam igra­či­ma na pri­ka­za­nom, za­slu­ži­li smo vi­še! Ma­ka­bi je po­sti­gao bi­tan šut, mi smo pro­ma­ši­li i jed­no­stav­no iz­gu­bi­li. Po­če­li smo lo­đe u od­bra­ni, ali smo se po­pra­vi­li i de­li­li lop­tu mno­go bo­lje. Na kra­ju je bi­la 50/50 si­tu­a­ci­ja u po­sled­njoj se­kun­di.

Ka­ko ste vi­de­li ce­re­mo­ni­ju za­hval­no­sti na po­čet­ku me­ča?

- Ov­de sam sa­mo me­sec da­na, pa ne znam mno­go. Po­štu­jem na­vi­ja­če Ma­ka­bi­ja.

Špa­nac je man­dat u Par­ti­za­nu po­čeo upra­vo pro­tiv „Po­no­sa Izra­e­la” u Be­o­grad­skoj are­ni.

- Eki­pa se ne­ve­ro­vat­no una­pre­di­la u od­no­su na pret­hod­ni meč sa Ma­ka­bi­jem pre oko 40 da­na. Pre­ma mom mi­šlje­nju, za­slu­ži­li smo da do­bi­je­mo – za­klju­čio je Pe­nja­ro­ja.

Dvo­ra­na: Me­no­ra Miv­tak are­na. Gle­da­la­ca: 9.072. Su­di­je: Mi­gel An­hel Pe­rez, Ja­nis Fu­fis, Ro­bert Vi­klic­ki.

Makabi: Lundberg 21 (3 trojke), Hord 6, Klark 19 (2), Santos 17 (2), Lavi, Sorkin 10 (1), Briset 9 (1), Rej­man, Gold, Do­tin 2, Lif 6, Blat 3 (1).

Partizan: Oset­kov­ski 17 (4), Bo­šnja­ko­vić, Mi­ja­i­lo­vić, Po­ku­šev­ski, Bra­un 19 (5), Ra­da­nov, Pejn 11         (2), Bon­ga 14, La­kić 3 (1), Dže­ki­ri 6, Fernando 15, Ka­la­tes 6.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.