Sreda, 10.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
KAJAK SPORT

Dva srpska čamca u polufinalu

Lagundžić i Jakovljević bili najbrži u grupama K1 500, dok se ostale posade bore za bolji plasman
Dva srpska čamca u polufinalu
(Фото/Кајак Србија)

Drugog dana Svetskog kupa u Brandenburgu dvojica srpskih kajakaša su izborili plasman u polufinale. U konkurenciji K1 500 to je pošlo za rukom Branku Lagundžiću i Žarku Jakovljeviću. Obojica su bili prvi u svojoj grupi, Lagundžić sa vremenom 1:44,31 a Jakovljević sa 1:42,58.

Srpski četverac u sastavu Žarko Jakovljević, Marko Novaković, Vuk Kramer i Branko Lagundžić je bio sedmi u B finalu na K4 500 rezultatom 1:23,21. Takmičenje je završio i dvojac Veljko Vještica - Marko Dragosavljević koji je kao osmi završio kvalifikacije na K2 500 sa 1:35,27.

Danas će najzanimljivija biti trka na K1 200 u kojoj će se za medalju boriti Strahinja Dragosavljević.

D.S.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.