Apartman ili hotel?
Reci mi da li više voliš da letuješ u apartmanu ili hotelu – i reći ću ti kakav si čovek! Apartmanski ili hotelski tip? Da li je ovo tačno? Da li ovakva, turistička, karakterologija, ima osnova?
Žene više vole odlazak u hotel, smatra Milosav Jeličić, iskusni advokat u turističkim sporovima. To ih odvaja od svake pomisli na kuvanje.
„Ja, opet, volim smeštaj u apartmanu, naglašava advokat Jeličić, jer volim, kad odem na more, da kuvam. Obožavam mediteranske pijace. A ta svoja kulinarska uživanja, ne bih mogao da ostvarim u hotelu.”
Luka Ilić, iz Astra travela, ističe da je apartman bolji izbor od hotela kada je u pitanju Grčka. „Vanpansionske usluge u Grčkoj su jeftine. Hrana koja se kupuje u prodavnicama, ili obrok u taverni, imaju cene koje su podnošljive za većinu naših turista”.
Stepenovanu uslugu u hotelima kao „mamac” za probirljive navodi Aleksandra Jevđević iz Džoli travela. Oni nude ol-inkluziv uslugu u Sani rizortu na Halkidikiju, mesto Kasandra. „To je kompleks od 5 hotela, na obali. I tu možete naći sve, od igle do lokomotive” - objašnjava Aleksandra. Nešto jeftinija je klasična hotelska usluga na principu polupansiona, kao u hotelu Džoan Palas na Kritu. Postoji i varijanta koju nudi hotel Ambasador na Rodosu, gde gost dobija samo noćenje sa doručkom. „Pošto se hotel Ambasador nalazi u centru grada, izbor restorana je na dohvat ruke, a o giros tavernama da se i ne govori. Kvalitetan giros na Rodosu, kaže Aleksandra , košta između 2 i 3 evra, a kompletan ručak 15”.
Prednosti apartmanskog smeštaja, Luka Ilić, vidi i u slobodnijem korišćenju vremena. Navodi primer Sitonije, drugog prsta na Halkidikiju. „Gost Astra travela koji izabere Sarti, biće u apartmanu koji je vrlo blizu plaže, 80 odsto kuća u kojima nudimo smeštaj udaljene su do 50 metara od mora. U mnogim restoranima i prodavnicama, naši gosti, sa karticom Astra travela, plaćaju povlašćene cene. Nudimo i mnoštvo atraktivnih izleta, koji su po pravilu celodnevni, tako da je našim gostima potrebno slobodno vreme da bi uživali na izletu Robinzon, obilasku nedirnute prirode Oranž biča, krstarenju pored Svete Gore. Mi nudimo uživanje u Sitoniji koja još uvek nije turistički industrijalizovana”, preporučuje Luka Ilić.
U turističkim sporovima, u kojima je zastupao agencije i Udruženja, advokat Jeličić je više posla imao kod „apartmanskih” aranžmana. „Osnovni razlog spora je želja gosta da za što manje novca dobije što više usluge. A još ako je letovanje bilo kišovito, onda se i usluga čini daleko lošija. U dilemi hotel ili apartman, najidelanije rešenje je da gost izabere lepo vreme i čisto more – onda je sve na svom mestu”, kaže iskusni advokat Jeličić.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


