Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Meč za finalnu grupu

Meč za finalnu grupu
Потврдити утисак из Егера: Живко Гоцић у окршају с Мађарском (Фото Фонет)

Od izveštača „Sportskog žurnala”

Atina, 9. marta – Srpski vaterpolisti bi večeras u 20 č po lokalnom vremenu (19 č po našem, RTS) mogli da urade značajan posao kada je u pitanju plasman na završni turnir Svetske lige. Protivnik je Grčka, sastav mnogo bolji od preostalog učesnika u našoj grupi Francuske. Uostalom u jedina dosadašnja dva susreta u Svetskoj ligi „galski petlovi“ su izgubili i od nas i od Grka. Uspešan rezultat u Pireju bi doveo našu reprezentaciju gotovo pred vrata turnira koji će se igrati u Podgorici ili Budvi.

– Sigurno nam je ovo najteži meč u grupi. Grci su pred svojom publikom jači u igri, imali smo sa njima nekoliko mečeva na Kupu Samaridis. Međutim, kao i naša ekipa, i oni su u podmlađenom sastavu, a imaju i novog trenera Tasosa. I oni traže atmosferu, igru, susret sa našom ekipom će sigurno shvatiti kao veliku priliku za dokazivanjem – kaže selektor Dejan Udovičić.

Grci su imali slabo prošlogodišnje leto. Plasmani na Evropskom prvenstvu u Malagi i Olimpijskim igrama u Pekingu su bili daleko ispod ambicioznog plana. Selektor Alesandro Kampanja je otišao.

– Želim ekipu koju će da krasi tempo, koja će sve vreme igrati agresivno, maksimalno fizički pripremljena. Tek smo na početku puta. Imamo vremena za rad, jer će najveće takmičenje ove godine proći bez nas – rekao je Tasos misleći na Svetsko prvenstvo u Rimu u drugoj polovini jula.

Iz Egera (Mađarska) u Atinu se otišlo bez vaterpolista Vojvodine Borisa Vapenskog i Petra Filipovića, koji mogu da budu zadovoljni onim što su pokazali. Umesto njih u Grčkoj će igrati Vanja Udovičić i Slobodan Nikić.

– Turnir u Egeru nije prilika da se donesu pravi zaključci. Koliko zaista ovaj tim vredi moći ćemo više da pričamo tek u junu. Tada ćemo duže biti zajedno, a posle Mediteranskih igara u Peskari imaćemo tačnu sliku – ukazuje Dejan Udovičić.

D. Stevović

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.