Vera ispunila očekivanja
„Srbija! Srbija! Srbija! Srbija” – skandirali su stari, mladi, roditelji i deca u sredu popodne dok je dugačka, nasmejana, i puna samopuzdanja marširala povorka srpskih sportista od univerzitetskog sela do Arene. Mislim da ne postoji sportista koji se u tom momentu nije naježio, pa čak i zaplakao. Divan je osećaj nastupati na ovako velikim takmičenjima, ali u svojoj zemlji, na domaćem terenu. Ponos se meša sa strahom, a samopouzdanje sa sigurnošću u uspeh. Rezultat je neminovan sa takvom podrškom!
Nakon povorke usledilo je svečano otvaranje. Pošto sam već prisustvovala otvaranju dve Univerzijade, u Turskoj 2005. i na Tajlandu 2007. godine, mogla sam da uzdignute glave sedim na tribina sa ostalim sportistima. Svi smo se oduševili programom u kom su glavni akteri bili mladi ljudi. Ceo program je bio fantastičan, ali pun pogodak bio je srpski reprezentativac Nemanja Vidić čiji je ulazak pozdravljen ovacijama.
Bezbroj volontera i ostali iz organizacije su u svakom momentu tu da pomognu, i zaista daju dušu Univerzijadi.
Pomalo sam iznenađena kako je sve dobro ispalo. Selo je odlično uređeno, stanovi u kojim smo smešteni su sasvim pristojni, a jedini problem koji se javio na početku bila je organizacija ishrane. Sportisti su morali i po 40 minuta da čekaju u redu da bi došli do svoje tacne, a možda i do svog obroka. Bila je to savršena prilika za druženje, ali i širenje svinjskog gripa! Ipak, na vest da je jedan Austalijanac odveden u karantin nijedan sportista se nije posebno potresao. Ta informacija je više poslužila kao materijal za „zezanje” i smišljanje „fora”, a posle samo dva dana stvari su dovedene u red - u kantini više nema redova.
Prošlo je otvaranje, i pošto je Univerzijada tek počela nismo očekivali neke značajnije rezultate. Tekvondo reprezentacija je osim takmičara u borbama dovela i one koji se nadmeću u formama. Prva dva dana na Univerzijadi su upravo oni imali prilike da pokažu šta znaju. I pokazali su.
„Formašice” Nataša Bajić, Sanja Kopčanski i Marijana Sužuković nastupile su kao ekipa. Nakon prolaska u finale svi smo bili oduševljeni, svesni da je konkurencija izuzetno jaka. Tri devojke imale su priliku da se koncentrišu, usaglase disanje, a zatim i pokrete i još jednom urade formu nadajući se najboljem. Sudije su dale ocene 7, 7, i10 i u tom momentu svi smo postali svesni da su devojke osvojile bronzu, a da su ispred njih samo stvarno najbolji – Koreja i Kina. Nastupilo je opšte veselje i svi su u roku od 15 minuta u Selu znali da je Srbija uzela prvu medalju! Možda potpuno neočekivano, ali zaista zasluženo. Dobre vesti brzo putuju, pa se mogla čuti spontana vriska kroz selo, ne samo takmičara već i volontera, ali i svih koji su uključeni u Univerzijadu, kad god bi neko saznao da je Srbija upravo ovenčana prvom medaljom.
Di-džej koji je puštao muziku u centru sportskog sela samo je doprineo sjajnoj atmosferi ispred „srpske” zgrade! Ali, već je 11 uveče, i ispred zgrade skoro da nema više nikoga. Svi idemo u svoje stanove, vreme je za spavanje, jer je novi takmičarski dan pred nama...
autorka je reprezentativka Srbije u tekvondou
Tanja Tanacković
-----------------------------------------------------------
Naši se odmaraju na startu
TENIS – Srpski reprezentativci Aleksandar Slović i Saša Stoisavljević slobodni su u prvom kolu muškog teniskog turnira.
Slović, koji je postavljen za četvrtog nosioca na turniru u drugom kolu igraće sutra protiv Nemca Klausa Janka, pobedika u duelu sa Andom Rasolomalalom sa Madagaskara sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:0.
Stoisavljević, 12. kosturaš takmičenja, u drugom kolu sutra će se sastati sa Albertom Arturom iz Gane.
Predstavnice Srbije u ženskom delu turnira imale su nepovoljniji žreb. Katarina Milinković u prvom kolu igra protiv Moli Mbekeke iz Ugande, a ukoliko pobedi ide na Vei Čin Čan iz Kineskog Tajpeha koja je određena za četvrtog nosiloca, dok se Nataša Vučković u prvom krugu sastaje sa Brazilkom Flaviom Bonalde, a potom, ukoliko preskoči tu prepreku, u sledećoj fazi igra sa drugim favoritom turnira Čehinjom Evom Hrdinovom.
U konkurenciji ženskih dublova u šesnaestini finala Jocić i Koprivica igraju protiv kombinacije Harli, Ričards sa Devičanskih Ostrva, a na turniru muških parova Čonkić i Grubin igraju protiv petih nosilaca Kazahstanaca Abduhalikova i Filipova.
Tanjug
-----------------------------------------------------------
Predstavljaju se naši junaci iz Peskare
Danas će se u Glavnom pres centru Univerzijade u „Sava-centru” predstaviti naši plivači Čaba Silađi i miroslava Najdanovski, koji su u Univerzitetsko selo stigli iz Peskare sa Mediteranskih igara na kojima su u izuzetno jakoj konkurenciji osvojili medalje. Najdanovski je trijumfovala na 100 m slobodno, a Silađi je osvojio srebro na 100 i bronzu na 50 m prsno.
A kakvu će konkurenciju imati na „Tašmajdanu” saznaće se na istoj konferenciji za novinare pošto će na istom susretu sa novinarima biti predstavljeni plivački timovi Sjedinjenih Američkih Država i Francuske.
S. R.
-----------------------------------------------------------
Uspešan start stonotenisera
Stonoteniserke Srbije na startu ekipnog takmičenja na Univerzijadi pobedile su ekipu Estonije sa 3:0. Eva Tapai je savladala Šeistovu sa 3:1 (11:5, 11:5, 7:11, 11:8).Ema Rečko je bila bolja od Morozove sa 3:2 (8:11, 11:3, 3:11, 11:8, 11:8). Naš dubl Krsmanović, Rečko je takođe bio uspešan protiv Marks i Šeistove sa 3:2 (9:11, 11:9, 18:20, 11:9, 11:8). Stonoteniserke danas očekuju dva meča, protiv Grčke i Kine.
I stonoteniseri su započeli takmičenje pobedom nad Italijom sa 3:0. Žolt Pete je u prvom meču savladao Stojanova sa 3:0 (11:4, 11:7, 13:11). Marko Jevtović je bio uspešniji od Lućesolija sa 3:1 (11:4, 12:10, 7:11, 11:7). Dubl Milošević, Jevtović je dobio Stojanova i Spinićija sa 3: 1 (12:10, 10:12, 11:7, 11:3). Današnji rivali našim stonoteniserima su Egipat i Austrija.
T. A.
-----------------------------------------------------------
Danas na Univerzijadi
Košarka
Muškarci, kvalifikacije – A grupa (Arena): Srbija – Australija (20), B grupa (Šumice): Litvanija – Rumunija (15), Ujedinjeni Arapski Emirati – Meksiko (17.30), C grupa (Arena): Kina – Kanada (17.30), D grupa (Hala sportova): Bugarska – Japan (17.39), E grupa (Hala sportova): Iran – Turska (20), F grupa (Železnik): Rusija – Izrael (17.30), G grupa (Železnik): Južno Afrička Republika – Nemačka (15), H grupa (Šumice): SAD – Koreja (20).
Fudbal
Muškarci, kvalifikacije – A grupa (17.30): Srbija – Meksiko (OFK Beograd), Velika Britanija – Gana (otkazano), B grupa (17.30): Češka – Maroko (FK Obilić), Ukrajina – Kanada (FK Smederevo), C grupa (10.30): Irska – Koreja (FK Inđija), Italija – Urugvaj (FK Jakovo), D grupa (17.30): Francuska – Brazil (FK Lokomotiva), Tajland – Japan (FK Železnik).
Odbojka
Muškarci, kvalifikacije – A grupa (Smederevo): Rusija Liban (15), Švedska – Južno Afrička Republika (18), Srbija – Koreja (20), B grupa (Pionir): Brazil – Kina (18), Crna Gora – Turska (20), C grupa (Pionir): Kanada – Slovenija (13), Japan – Egipat (15), Ukrajina – Velika Britanija (13, Smederevo), D grupa (Spens): Hong Kong – Ujedinjeni Arapski Emirati (15), Australija – Nemačka (18), Poljska – Češka (20).
Žene, kvalifikacije (Lazarevac)– A grupa: Srbija – Brazil (18), Velika Britanija – Italija (20), B grupa: Poljska – Turska (13), Mongolija – Španija (15).
Vaterpolo
Muškarci, kvalifikacije (Banjica) – A grupa (Francuska – Hrvatska (9), Srbija – Meksiko (18.20), B grupa: Crna Gora – Kanada (10.20), Australija – Velika Britanija (11.40), C grupa: Italija – Kina (13), Španija – Rusija (14.20), D grupa: Mađarska – SAD (15.40), Japan – Poljska (17).
Sportska gimnastika
Muškarci i žene , pojedinačno višeboj, finale (15 – 21 č, Beogradski sajam, Hala 1).
Tenis
Muškarci, 1. i 2. runda, SC „Milan Gale Muškatirović”, 10 č singl, 14 č dubl.
Žene, 1. i 2. runda, SC „Olimp”, 10 č singl, 14 č dubl.
Mačevanje
Muškarci, Beogradski sajam, Hala 1: floret pojedinačno, eliminacije (11), polufinale (19), finale (19.55).
Žene, Beogradski sajam, Hala 1: sablja pojedinačno, eliminacije (9), polufinale (18.30), finale (19.40).
Skokovi u vodu
Muškarci, 3 m daska sinhrono, finale (15), Republički zavod za sport.
Žene, daska 1 m, kvalifikacije (10), finale (16.30), Republički zavod za sport.
Stoni tenis
Muškarci i žene, ekipno kvalifikacije , 2. i 3. runda (9 – 21), Beogradski sajam, Hala 5.
Tekvondo
Muškarci, pojedinačno, do 58 kg i do 78 kg: kvalifikacije (9), polufinala (14), finala (18), Beogradski sajam , Hala 3.
Žene, pojedinačno, do 51 kg i do 67 kg, kvalifikacije (9), polufinala (14), finala (18), Beogradski sajam, Hala 3.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


