Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

KEK preuzeo trafostanicu u Štrpcu

KEK preuzeo trafostanicu u Štrpcu
Ivanović: KEK da napusti trafostanicu u Štrpcu

BEOGRAD – Državni sekretar u ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović najoštrije je danas osudio „primenu sile i nasilno zauzimanje” trafo stanice u Štrpcu od strane Kosovske elektrokorporacije (KEK), i zatražio da stvari budu vraćene na pređašnje stanje.

„Smatram da je to akt koji će sigurno uznemiriti postojeće stanovništvo, koje je inače izmučeno dugotrajnom nestašicom i isključenjima struje, što takođe predstavlja svojevrstan pritisak na te ljude”, rekao je Ivanović agenciji Tanjug.

Ivanović je podsetio da je KEK odlučio da preuzme trafostanicu u Štrpcu u trenutku kada su u toku razgovori o rešenju problema, i kada je rešenje bilo na pomolu.

„To nikako nije dobro i apelujem na KEK da se povuče iz te trafostanice i da se do rešenja za trafo stanicu dođe u razgovorima sa legalnim organima Srba u toj opštini, odnosno sa predsednikom opštine i vladajućom garniturom”, rekao je Ivanović.

Radnici KEK-a uz pomoć pripadnika Kosovske policijske danas su oko podneva preuzeli kontrolu nad trafostanicom u Štrpcu koja je bila u vlasništvu Elektroprivrede Srbije (EPS).

Upravnik trafostanice u Štrpcu Tinko Davidović izjavio je Tanjugu da je četrnaest radnika EPS-a koji su radili u trafostanici Štrpce bukvalno isterano sa radnih mesta.

„Došli su radnici KEK-a i uz pomoć pripadnika Kosovske policije, nakon što su presekli lanac na kapiji i vratima, ušli u objekat odakle smo isterani. Situacija je napeta, ljudi su se okupili ispred trafostanice”, rekao je Davidović.

Predsednik opštine Štrpce Zvonko Mihajlović zatražio je od policije da udalji radnike KEK-a koji su ušli u trafostanicu i da se tamo vrate radnici EPS-a.

ŠTRPCE – Radnici Kosovske elektrokorporacije (KEK) uz pomoć pripadnika Kosovske policijske su oko podneva preuzeli kontrolu nad trafostanicom u Štrpcu koja je bila u vlasništvu Elektroprivrede Srbije (EPS).

Upravnik trafostanice u Štrpcu Tinko Davidović izjavio je Tanjugu da je četrnaest radnika EPS-a koji su radili u trafostanici Štrpce bukvalno isterano sa radnih mesta.

„Došli su radnici KEK-a i uz pomoć pripadnika Kosovske policije, nakon što su presekli lanac na kapiji i vratima, ušli u objekat odakle smo isterani. Situacija je napeta, ljudi su se okupili ispred trafostanice”, rekao je Davidović.

Predsednik opštine Štrpce Zvonko Mihajlović izjavio je Tanjugu da se radi o pokušaju gašenja srpskih institucija, i da će nakon ovoga uslediti pokušaj preuzimanja ostalih srpskih institucija poput prosvete, zdravstva i lokalne samouprave.

Od policije sam zatražio da udalje radnike KEK-a koji su ušli u trafostanicu i da se tamo vrate radnici EPS-a, dodao je Mihajlović.

Opština Štrpce bez struje je od 30. juna. Žitelji te opštine su prvih deset dana bili su pod jakim režimom redukcija i struju su imali samo od ponoći do sedam časova ujutru, a od 11. jula su u potpunosti bez električne energije.

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.