Utorak, 14.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sudbonosna nedelja za Beogradski sajam

Sudbonosna nedelja za Beogradski sajam

BEOGRAD – Rok koji je Agencija za privatizaciju dala jedinom zainteresovanom ponuđaču za kupovinu 70 odsto kapitala Beogradskog sajma, konzorcijumu „Verano-Rimini” ističe sutra.

Tenderska komisija, koja prati privatizaciju Sajma, je na sednici održanoj 27. jula donela odluku da pregovori sa jedinim ponuđačem mogu početi ukoliko konzorcijum poveća ponuđenu cenu za kapital od 1,8 miliona evra, na iznos od najmanje 40 miliona evra. Takođe, dat je i rok od 15 dana ponuđaču da se izjasni.

Konzorcijum kompanija „Verano Motors” i „Rimini”, jedini je konkurisao na tenderu za kupovinu Sajma, ponudivši cenu od 1,835 miliona evra za kapital.

Ponuđen je i investicioni program od 35 miliona evra, a prihvaćene su i minimalne obaveze iz socijalnog programa.

U Ministarstvu ekonomije su, odmah posle 13. jula kada je otvorena finansijska ponuda izašli su sa stavom da je ponuda neprihvatljiva.

Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić tada je izjavio je da će konzorcijumu Tenderska komisija predložiti da kupe Beogradski sajam po ceni od 40 miliona evra i da se zadrže ponuđene investicije od 35 miliona evra.

On je kazao da će, ako konzorcijum to ne prihvati, tender biti poništen, a Sajam neće ostati društveno vlasništvo već će biti podržavljen.

I gradonačelnik Beograda Dragan Đilas ocenio je da je ponuda konzorcijuma sajma „Rimini” i Verano motorsa” uvredljiva i ponižavajuća i za Beograd i za Srbiju, i otkazao najavljeni sastanak u Skupštini grada sa predstavnicima konzorcijuma.

Kapital Beogradskog sajma procenjen je na 20,5 miliona evra, a očekivanja su bila da ponuđena cena bude približna tom iznosu.

Prema uslovima tendera, kupac bi trebalo da nastavi sajamsku aktivnost 10 godina i da uloži najmanje 35 miliona evra, ali i ovog puta, kao i u dosadašnjim privatizacijama, uz preduzeće je ponuđeno veoma atraktivno zemljište na kome će moći da se prema urbanističkom planu grade i komercijalni i prateći sadržaji.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.