Sreda, 17.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Karneval srpske tradicije

Objavljeno: 21.09.2022 u 16:20

BEOGRAD - Karnevalski defile kulturno-umetničkih društava, turističkih organizacija i kompanija prehrambene industrije održan je u Beogradu duž Knez Mihajlove ulice.

Karneval „Srbija” se organizuje kao deo  festivala hrane i vina („Good food & wine festival”) čiji je centralni dogadjaj, sajam tradicionalne hrane i vina zakazan za subotu 24. septembar na Sava Promenadi. 

Pored tradicionalnih narodnih nošnji, prolaznici su mogli da vide i učesnike karnevala koji su nosili vitešku odeću i opremu, kao i kostime životinja i voća.

Vesela kolona zaustavila se kod Delijske česme u Knez Mihajlovoj gde su muzički performans održali predstavnici kulturno-umetničkih društava, pevajući poznate narodne pesme.

Organizator karnevala Miša Ćirić rekao je za Tanjug da će na predstojećem festivalunastupiti više od sto izlagača vina, gastronomskih specijaliteta, mesnih prerađevina, ziminice, ali i starih tradicionalnih zanata i veština.