U vreme socijalizma u Jugoslaviji bilo je nezaposlenosti, ideološki malo, realno mnogo. Zapravo, svi oni koji su dobili posao, iako potreba za njihovim radom realno nije postojala, svi oni koji su radili u fabrikama koje su otvorene samo zato da bi se oni zaposlili, svi oni realno su bili nezaposleni. U Sloveniji je u jednom trenutku (sedamdesetih godina prošlog veka) nezaposlenost bila 0,6...