Po statističkim podacima, građevinarska proizvodnja u našoj zemlji već dve godine beleži pad od čak 20 odsto godišnje. Poznato je da ova industrijska grana, kada radi, upošljava od 40 do 45 odsto ostalih delatnosti i zato ovaj podatak ozbiljno zabrinjava, posebno kada je u pitanju stambena izgradnja. Ovo znači da će doći do novog velikog otpuštanja radnika, gašenja proizvodnih pogona industrije...