,,Politika’’ je 17. decembra 2007. godine objavila tekst ,,Poziv na uzbunu. Da li ste čuli (za) Stereoramu?”, kompozitora Đura Živkovića. U navedenom tekstu ovaj umetnik reaguje na činjenicu da se ,,Stereorama” (radio program koji emituje umetničku muziku iz Srbije i sveta) od oktobra 2006. više ne može čuti u Beogradu. Komentarišući značaj kulture kompozitor Živković...