Meni

Košarka

Košarkašima Partizana prva runda u finalu plej-ofa

Partizan – Hemofarm 67:60(17:14,13:9,23:24,14:13). – Sutra u Vršcu drugi meč(18 č)

Izazivač iz Vršca je u poslednjem minutu definitivno izgubio prvu finalnu utakmicu a možda za dalje svog najboljeg igrača u tom duelu Bobana Marjanovića. Kolos „narandžastih” je pod košem Partizana povredio nogu, posle čega je na drugoj odskakutao sa terena, dok su se njegovi saigrači hvatali za glave.

Neposredno pre toga pala je odluka o pobedniku: na početku 40. minuta Marković je propustio da pogodi „trojku” koja bi Hemofarm primakla na samo dva poena razlike, a na drugoj strani je poentirao Roberts. Šampion je na startu finala plej-ofa Košarkaške lige Srbije, pred više od 5.000 gledalaca koji su ispunili sve osim partera „Pionira” za koji nije bio slobodan ulaz, pobedio sa 67:60(17:14,13:9,23:24,14:13).

Uprkos situaciji sa Marjanovićem (sinoć se nije desio dugo čekani povratak Pavkovića, koji je „u civilu” bio uz ekipu), ostaje sasvim otvoreno pitanje da li serija za titulu može da potraje do maksimalnih pet mečeva. Jer, bio je Hemofarm (centarska alternativa Katić u 19. minutu povučen na klupu zbog četiri faula) „u igri” sve vreme, uprkos tome što nekoliko važnih igrača nije imalo „svoje veče”. Sutra u drugoj utakmici (dvorana „Milenijum”, 18 č, RTS 2), šansu da pokaže mnogo bolje izdanje imaće pre svih Milan Mačvan, koji je ovoga puta upisao jedan poen i po četiri promašaja iz polja i izgubljene lopte za 34 minuta.

Verovatno tragajući za petorkom koja će bolje počinjati mečeve od onih 0:11 protiv Zvezde, Partizan je startovao bez Mekejleba i Veselog i posle pet minuta igre gubio sa 8:3. Ulaskom omalenog „plejmejkera”, koji je pre meča dobio plaketu kao najbolji igrač „crno-belih” ove sezone u izboru navijača, domaćin je preuzeo kontrolu koju nije ispustio do kraja: prednost se kretala od dva do devet poena, koliko je prvi put iznosila početkom drugog poluvremena.

Krajem treće četvrtine razliku je sačuvao mladi krilni centar Branislav Đekić, sa tri uzastopne „trojke” se izdigavši iznad lošeg šuterskog ostvarenja svoje ekipe (samo 39 odsto realizacije za dva, 32% za tri poena). Najiskusniji Kecman je za 20 minuta promašio oba šuta, kapiten Božić svih šest pokušaja za tri poena, Rašić je za devet poena potrošio čak 16 lopti, Marić devet od 13 pogodaka postigao sa linije slobodnih bacanja.

– Da nisam pogađao ja, ubacivao bi neko drugi – izjavio je Đekić, koji na zagrevanjima ponekad „vezuje” i desetak „trojki”. – Hemofarm se borio jako i u nastavku će to činiti još jače, i mi moramo što bolje da se spremimo za drugu utakmicu. Da zaboravimo ovu pobedu. Hvala publici na podršci.

Trener Hemofarma Željko Lukajić izrazio je nezadovoljstvo tretmanom koji kod sudija imaju njegovi reprezentativci: – Osim što je Partizan imao mnogo „drugih napada”, moji igrači su odigrali jako dobro, u odnosu na to koliko se moglo i koliko je dozvoljeno. Mnogo lopti je u „čistim” pozicijama za šut ispadalo iz ruku, jer igramo u ovo doba velikih vrućina – a šta bi tek bilo da se finale ne igra u „Pioniru” i „Milenijumu” koji imaju klimatizaciju. Mislim da je bila dobra predstava, i da mi možemo da tražimo šansu u drugoj utakmici.

Dvorana: „Pionir”. Gledalaca:5.585. Sudije: Belošević(Beograd), Vojinović(Novi Sad), Nešković(Kraljevo).

Partizan: Roberts 8(jedna „trojka”), Sinovec, Mekejleb 10, Kecman, Milošević, Rašić 9(2), Mitrović 2, Božić 4, Marić 13, Veseli 10(1), Đekić 9(3), Vraneš 2.

Hemofarm: Anđušić, Hil 7(1), Marković 12(1), Obrenović, Krstović 9(1), Šutalo, Mačvan 1, Katić 4, Borisov 6(1), Marjanović 12, Petrović, Jagodnik 9(1).