Meni

Košarka

Šampion pred finalom

Hemofarm – Partizan 73:79 (14:16, 22:19, 17:24, 20:20) – 0:2 u pobedama

Košarkaši Hemofarma postigli su praktično duplo više poena nego dva dana ranije, ali su izgubili i drugu utakmicu polufinala plej-ofa protiv Partizana koji će prekosutra na svom terenu imati prvu šansu da se plasira u finale.

Nepuna tri minuta pre kraja susreta u „Milenijumu” bilo je 71:71, posle čega je usledila serija Uroša Tripkovića od osam poena. Domaći su dva puta ostavili šampionovog beka na šutu za „trojku” što je on dva puta kaznio preciznim projektilima, a zatim i stavio tačku košem iz okreta – 79:73 (16:14, 19:22, 24:17, 20:20) – 2:0 u seriji.

Trener Hemofarma Stevan Karadžić uspeo je da pronađe način da pokrene svoje košarkaše, koji su u prvom duelu ubacili samo 37 poena – ovoga puta su 36 dali u prvom, 37 u drugom poluvremenu. Ali, kao što u Beogradu nije bilo pojedinca koji bi trgao saigrače, tako je ovom prilikom nedostajao neko ko bi izvukao pobedu.

Poraz „narandžastih” bio je izvestan kada je, pri rezultatu 77:73, prodor Stefana Markovića (jedan koš iz osam šuteva) završen blokadom Jana Veselog, još jednog raspoloženog člana sinoć izuzetne spoljne linije „crno-belih”, koja je ubacila tri četvrtine poena svoje ekipe. Tradicionalno ubitačan protiv Hemofarma čiji je dres nekada nosio, Partizanov sigurni kapiten Petar Božić je i treći put na poslednjih pet mečeva Superlige postigao pet „trojki”, od kojih četiri u trećoj četvrtini kada je svom timu doneo kontrolu nad rezultatom (najveći plus gostiju, devet poena).

Partizanova centarska linija je u prvom poluvremenu bila bez rešenja za Hemofarmovog najmoćnijeg igrača Bobana Marjanovića koji je, za 16 minuta igre na meču, imao 11 poena, rampu Vranešu, četiri skoka u napadu i tri asistencije među kojima i onu genijalnu za Savovićevo „zakucavanje”. Pod koševima domaćima je nedostajao Vukosavljević, gostima ponovo Rakočević, što je povećalo prisustvo Vraneša (27 minuta) i Lazmija (33). Gabonac je značajnu ulogu odigrao u poslednjoj četvrtini, a ukupno bio najkorisniji akter susreta (12 skokova, četiri dodavanja, pet grešaka).

Šampione je krajem druge četvrtine zabrinuo pad Veselog, koji je neko vreme ležao na parketu držeći se za nogu, ali već na početku drugog poluvremena bio u igri. Partizan je odlično gađao za „trojku” (deset pogodaka iz 21 pokušaja), a što se tiče šuta za dva poena, Veličković i Tepić su zajedno promašili deset od 12, ostali samo šest od 22 lopte.

Vrščani su često bili u vođstvu u prvom poluvremenu, ponovo ga se domogli u 37. minutu (69:68), o saradnji u njihovom timu svedoči i 17 asistencija, pa možda mogu da unaprede igru za treći susret u „Pioniru”, motivisani i činjenicom da je to potencijalno poslednji nastup za njih u ovom sastavu.

Dvorana: „Milenijum”. Gledalaca: Jovčić (Beograd), Maričić i Nešković (Kraljevo).

Hemofarm Štada: Pavković 7 (jedna „trojka”), Despotović, Joksimović 15 (3), Božović 9 (3), Marković 2, Savović 3, Krstović 14, Mačvan 7, Petrović, Borisov 4, Marjanović 11, Bader 2.

Partizan: Tepić 8 (2), Riznić, Milošević, Rašić 6, Tripković 17 (3), Veličković 4, Lazmi 10, Aleksić, Vitkovac, Božić 15 (5), Veseli 12, Vraneš 7.