Петак, 05.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Број продатих „ајфона” у Србији – тајна

Број продатих „ајфона” у Србији – тајна
Ред испред пословнице „Телекома Србија” на Теразијама у Београду пред долазак „ајфона” у нашу земљу (Фото Бета)

Почетак продаје „ајфона” у Србији протекао је у свечаној атмосфери, камере су забележиле и прве купце, али двадесет дана касније ниједан од два оператера који га имају у понуди не жели да открије колико је до сада ових уређаја продато.

У „Телекому” кажу само да су њихови корисници, у складу са глобалним трендовима, показали велико интересовање за најновије „ајфоне” и да се код њих они најбоље продају у класи паметног телефона из вишег ценовног ранга.

„Истовремено, велика потражња на светском нивоу изазвала је кашњење у снабдевању, тако да смо чак били принуђени да отворимо листу чекања за поједине моделе. До сада су наши корисници највеће интересовање показали за моделе ’ајфон 6’ и ’ајфон 5Ц’”, наводе у овој компанији, не откривајући зашто не могу ни оквирно да кажу колико су уређаја продали.

У „Теленору” објашњавају да немају довољно прецизне информације и да иначе није пословна пракса да се та врста података објављује. Највеће интересовање влада за модел „ајфон 6”, доступан у златној, сребрној и свемирсивој боји.

Најновији смартфони, „ајфон 6” дијагонале 4,7 инча и „ајфон 6 плус” с већим екраном од 5,5 инча представљени су 9. септембра, а пуштени су у продају наредног викенда када је разграбљено 10 милиона комада. Интересовање није смањено упркос чињеници да се већ првих дана један број корисника жалио да нови телефони могу да се искриве у задњем џепу.

Оба домаћа оператера су до сада имала неколико рекламација, али ни у једном случају разлог није било кривљење „ајфона”.

„Телеком” је обезбедио сервисну подршку за ове уређаје и ту предност моћи ће да користе сви власници „ајфона”, без обзира на то да ли су их купили у оквиру његовог пакета или у иностранству, наводе у овој компанији. За кориснике који купе ајфон у „Теленору” овлашћени сервисер је једна домаћа филма, али у случају да корисник жели да рекламира свој телефон може то да уради у било којој радњи „Теленор” у Србији.

--------------------------------------------------------

„Епл”: од јула до септембра продато 39 милиона „ајфона” у свету

Оператери мобилне телефоније у другим земљама углавном не објављују податке о броју продатих уређаја, али има и оних који то чине. Тако се француски „Оранж” пре неколико година похвалио да је за пет дана продао 30.000 комада тада актуелног „ајфона”.

„Епл” у својим редовним тромесечним извештајима о пословању објављује овај податак. У последњем кварталу, закључно са септембром, продато је 39 милиона ајфона (старих и нових модела) у целом свету.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.