Панамцу лепше под Златаром
Инжењер Нахели Херера већ три и по деценије је у Србији, ту је засновао и породицу, а за себе каже да је прави Нововарошанин
Нова Варош – Дошао је из далеке Панаме на студије у Београд 1975. године. Овде се оженио и основао породицу, а Србију је толико заволео да на повратак у завичај, у државицу која раздваја Северну и Јужну Америку, није ни размишљао.
Мора и океане је заменио планинама. Име му је Нахели Хијесел Херера (53), инжењер је хидротехнике и за себе каже да је прави Нововарошанин – у складу са пословицом „оданде си одакле ти је и жена“.
Не крије да је прави заљубљеник у овај градић под Златаром, у коме ради и живи са супругом Весном и ћеркама Дорис и Алексијом.
Нахели је својевремено дошао у Београд у оквиру размене студената, па остао да ради, најпре у Обреновцу, а пошто је 1990. године упознао лекарку Весну, и с њом се венчао, настанили су се у Новој Вароши.
Запослен је у комуналном предузећу, а Весна је директор Специјалне болнице „Златар” на Златару.
– Никад се нисам покајао што сам остао у Србији. Посебно волим Нову Варош и Златар, одушевљава ме овдашња природа и туристички потенцијали, има много добрих и стручних радника, али ми понекад засмета тврдоглавост и инертност људи.
И није добро кад неки из Србије мисле да се Србија завршава на Боровој глави: овде, иза тог „хоризонта“, има много лепог да се види – каже за „Политику“ Херера, који течно говори четири језика.
Успешан је и у послу којим се бави: аутор је плана нововарошке водоводне мреже, једини који овде зна сваку водоводну цев, њен пресек и место где се налази. Обавља дужност надзорног органа на многим овдашњим пројектима, а главни је у надзору изградње регионалне депоније за три општине овог краја.
– Нахели је изузетан муж и родитељ, сасвим посвећен породици. За време моје специјализације, преузео је сву бригу око деце и куће. Вешт је и у кухињи, и заиста ужива у кулинарским специјалитетима овог краја – хвали свог супруга Весна.
У родну Панаму инжењер Херера ретко одлази. С породицом је био само једном, прошле године. Пре тога, последњи пут је тамо био 1986. године.
Кад је Србија 1999. године бомбардована, нововарошка породица Херера је имала могућност да оде у Панаму и избегне невоље. Али Нахели није хтео: како је тада рекао, много доброг је доживео у Србији, па је решио да с њом буде и у злу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


