Јевтић одлучио победника
Нови Пазар – У утакмици која је привукла далеко највећу пажњу у осмини финала Купа Србије, „црвено-бели” су остварили минималну победу на „врућем гостовању” и заслужено се пласирали у четвртфинале: Нови Пазар Црвена звезда – 0:1 (0:1). У узаврелој атмосфери, пред око 8.000 гледалаца, победника је одлучио нападач гостију Јевтић, који је гол одлуке постигао у 16. минуту.
Иако је меч у Новом Пазару био означен као сусрет високог ризика, све је протекло без инцидената, на шта је свакако утицао и недолазак најватренијих Звездиних навијача „делија”, као и предузете ригорозне мере безбедности. На трибинама је био диван амбијент, права фудбалска атмосфера, а на веома тешком терену се водила жестока борба, из које је као победник изашла Црвена звезда. Али, домаћин је пружио снажан отпор великом фавориту, али јуче, уз велику подршку бучних навијача, није могао више од часног пораза.
Јевтић је победоносни гол постигао у 16. минуту после акције у којој су учествовали Звездини нападачи Перовић и Лекић. У тој ситуацији, центарфор Лекић је додао лопту Перовићу, овај је био одлични асистент, а Јевтић је са око петнаест метара прецизно шутирао у леви угао гола домаћина и голман Чокорило није могао да учини ништа.
Тренер „црвено-белих” Владимир Петровић је изненадио новог тренера домаћих Славка Војчића, определивши се за тројицу нападача, што је доцније образложио ставом да је домаћину хтео да покаже да се његов тим није уплашио на тешком гостовању. Такав офанзивни приступ уродио је плодом после четврт часа игре, мада је Звезда претходно имала две добре шансе. Прво је Лекић шутирао преко гола, а потом је прилику имао и Јевтић, али се тада истакао добром интервенцијом Чокорило. Најлепши потез на утакмици виђен је у 34. минуту, када је Перовић на атрактиван начин „маказицама” покушао да затресе мрежу, али је голман домаћих био присебан и успео је лопту да избаци у корнер.
Најближи изједначењу домаћи су били у финишу првог полувремена. Тада је искоса са десне стране слободан ударац извео Павловић, шутирао је силовито, али је Стаменковић био на висини задатка. Иначе, Павловић који је ове сезоне појачао Нови Пазар, познат је и као играч са најјачим шутем у Србији.
У другом полувремену спласнуо је темпо, било је мање шанси и узбуђења, а у последњих 25 минута, гости су имали играча више, пошто је због другог жутог картона оправдао искључен леви бек домаћих Шкријељ. Добру прилику за повећање предности није искористио Лекић у 73. минуту, када из близине није успео да савлада Чокорила, после одличне асистенције капитена Лазетића. Звезда је тако успела да преброди тешку препреку у Купу Србије, и оствари пласман у четвртфинале. Као и у претходна два првенствена сусрета, и јуче је забележила минималну победу, али је наставила победничку серију на домаћој сцени.
Градски стадион у Новом Пазару. Гледалаца: 8.000. Судија: Мажић (Врбас). Стрелац: 0:1 Јевтић (16). Жути картони: Шкријељ, Куч, Тртовац (Нови Пазар), Игњатијевић (Црвена звезда). Црвени картон: Шкријељ (Нови Пазар у 65. минуту).
НОВИ ПАЗАР: Чокорило 7, Ђорђевић 7, Шкријељ 6,5, Куч 6, Ћирка 6,5, Тртовац 6,5, Цаковић 6, Недељковић 6,5, Стојановић 6 (од 75. Радосављевић 6), Павловић 6,5 (од 82. Грбовић –), Кецап 6 (од 60. Арифовић 6).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменковић 7, Нинков 7, Игњатијевић 6,5, Ђорђевић 7, Вилотић 7, Савио 7, Богдановић 7, Лазетић 7, Јевтић 7 (од 63. Никовић 6,5), Перовић 7 (од 90. Исах –), Лекић 6,5
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Славољуб Ђорђевић (Црвена звезда).
Лазар Делић
----------------------------------------------------
Петровић: Храбро до победе
На конференцији за новинаре после утакмице тренер Црвене звезде Владимир Петровић је изјавио да је намерно извео тим с тројицом нападача, како би одмах од почетка ставио екипи Новог Пазара до знања да „црвено-бели” желе победу.
– Утакмица је била тешка, поготово што је одиграна на изузетно тешком терену. Играчи оба тима су се максимално залагали и борбеност није изостала. Нови Пазар је показао да има добар тим и уз овако бучну публику може да оствари успех у друголигашкој конкуренцији – рекао је Петровић.
После раскида сарадње са Сашом Штрпцем на клупи Новог Пазара је био Славко Војчић, који је честитао гостима на заслуженој победи.
– Надали смо се да можемо да одиграмо нерешено, али Звезда је заслужено победила – казао је Војчић.
-----------------------------------------
Лукић задовољан због победе и добре атмосфере
Председник Црвене звезде Владан Лукић после утакмице је изјавио да је задовољан због победе, али још више због добре атмосфере на стадиону у Новом Пазару.
– Најважније је да је све протекло у најбољем реду и без инцидената. Утакмица је одлично организована, а у Новом Пазару су били изузетно гостопримиви према нама. Наравно, жао нам је што на трибинама није било наших највернијих навијача „делија”, јер кад њих нема, онда нам је много теже. Али, већ у суботу биће са нама на првенственом гостовању у Ивањици, где ћемо, верујем, наставити серију успеха – нагласио је Лукић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


