„Веселе” жене нишке
Ниш – Како је на последњој конференцији за новинаре саопштио заменик начелника Одељења саобраћајне полиције Драган Пешић, од почетка године нишки полицајци су из саобраћаја искључили 1678 пијаних возача, што је близу 500 више него у истом периоду лане.
Када почетком јануара буду сумирани подаци за читаву 2009, биће занимљиво анализирати старосну, социјалну, али и полну структуру (откривених) возача који су се под дејством алкохола латили волана. Јер, неколико евидентираних случајева само у току ове седмице наводе на закључак да је међу прекршиоцима неочекивано висок проценат жена.
Поред патроле саобраћајне полиције, током ноћног викенд-дежурства на Булевару цара Константина, из правца Нишке Бање протутњао је аутомобил брзином примеренијом ауто-тркама него градској вожњи. Полицајци су се дали у потеру, која је окончана код Војне болнице. Полицајцу који је пришао отвореном прозору са возачеве стране, на процедурално „Добро јутро, молим ваше возачке исправе“ осмехом је одговорила млада жена за управљачем. Њено предуго претурање по торбици, у потрази за исправама, навело је полицајце да је замоле да изађе из аута. Како је крочила на асфалт, затетурала се и једва успела да остане на ногама, придржавши се за полицајца. Промрсила је како јој се „замутило у глави, вероватно од свежег ваздуха“. Но, припадници патроле су посумњали на другачију „дијагнозу“, а алкометар је показао да су у праву: у крви ове младе Нишлијке било је 2,95 промила алкохола!
Већ наредне ноћи, на Булевару Немањића, девојка за управљачем путничког возила налетела је на комби који развози хлеб и пециво. Возила нису претрпела већу штету, али је шофер комбија предложио девојци да сачекају долазак саобраћајне патроле. Када су полицајци стигли, требало им је неколико минута да пробуде девојку која је, на возачком седишту, спавала дубоким, спокојним сном. После урађеног алкотеста, у записник је унето да је виновница саобраћајне незгоде у крви имала 2,8 промила алкохола.
Да није само ноћ „инспиративна“ за вожњу под дејством алкохола, имала је прилику да се увери полицијска патрола која је обавила увиђај у по бела дана, на Синђелићевом тргу, у центру Ниша, где се жена средњих година, услед неприлагођене брзине приликом скретања, аутомобилом „закуцала“ у киоск. Осим податка да је возила ауто који није био регистрован, у прекршајној пријави која ће против ње бити поднета наведено је и да је возилом управљала са „импозантна“ 3,43 промила алкохола у крви...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


