ГСП против новог грипа
Највећи градски превозник спремно је дочекао епидемију новог грипа. Специјалне дежурне екипе, свакодневно, на 19 терминуса где прође више од 90 одсто возила јавног градског превоза, детаљно очисте сваки аутобус, трамвај и тролејбус.
Радослав Николић, генерални директор ГСП „Београд”, каже да је ово предузеће пре нешто више од месец дана образовало посебан штаб за праћење болести.
– Штаб је усвојио план рада о чему смо информисали надлежне у граду. Појачали смо чишћење возила и осим редовног одржавања, посебне екипе уз нова дезинфекциона средства одржавају хигијену у аутобусима, трамвајима и тролејбусима. Да не би изазвали више штете него користи за путнике и раднике ГСП-а, то смо урадили уз консултацију са надлежним здравственим организацијама – истакао је Николић.
Акционим планом предвиђено је да буду побољшани хигијенски услови на радним местима и почнекоришћење заштитне опреме. Једна од мера је и забрањено коришћење годишњих одмора и узимање слободних дана у време епидемије.
Николић каже да у току дана екипе раде на више места у престоници и да уколико је то могуће, више пута темељно очисте возило. Тако је било и јуче на терминусу „Зелени венац”, где је почетна станица за петнаестак линија јавног градског превозника.
Сузана Ђорђевић, са крпом и дезинфекционим средством, чистила је аутобусе на линији 56, пре него што су ушли путници.
– Није тешко да се ради и суграђани имају разумевања да мало сачекају док не завршим посао, да би ушли у чисто возило. Обавеза је најмање једном, а уколико је то могуће и чешће да пребришем столице, рукодржаче, огласне табле и волан и простор око возача – рекла је Ђорђевић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


