Првојануарско дружење
„Улица отвореног срца” традиционално дружење првог дана нове године привукло је велики број Београђана и њихових гостију, а процењује се да је овог пута било више десетина хиљада посетилаца. Добар провод, весело расположење, забавни програм и хуманитарни карактер постали су незаобилазни елементи манифестације која се већ две деценије одржава у Светогорској и Македонској улици. Ове године сав новац који је прикупљен продајом честитки у акцији „Пиши срцем” отишао је у руке Центра за породични смештај деце у селу Милошевац и Свратишту за децу улице.
Да је „Улица отвореног срца” израсла у манифестацију која увелико превазилази суседско дружење уз кувано вино и ракију, потврђује иницијатива Привредне коморе Београда да организује добротворни ручак. Позивнице су послате неким од најугледнијих пословних људи престонице, а приход прикупљен на тај начин подељен је хранитељским породицама у Милошевцу. Део новца уплаћен је и престоничком Свратишту за децу улице у Крфској.
Оваква манифестација свакако је најзанимљивија београдским малишанима. Кловнови, жонглери, маскирани аниматори, шећерна вуна и многе друге посластице само су допринели да Нова година најмлађима почне баш онако како највише воле – уз осмех.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


