Шарић одлетео авионом пријатеља
Подгорица – Данима се у медијима Црне Горе и Србије нагађа на који је начин бизнисмен Дарко Шарић напустио Црну Гору, а најновија верзија је да је то учинио приватним авионом 21. јануара ове године, истог дана када је српска полиција расписала међународну потерницу због сумње да је из Латинске Америке организовао шверц 2,2 тоне кокаина.
Позивајући се на саговорника из врха Управе полиције, подгоричке „Вијести” прекјуче су јавиле да се Шарић тог дана својим хеликоптером пребацио од Пљеваља до Подгорице. „Потом је са подгоричког аеродрома на тајан начин и уз помоћ моћних људи из државног врха, приватним авионом једне авио-компаније, са чијим је власником пријатељ, одлетео у Женеву”, пише овај дневник.
Потерница за Шарићем у Националном бироу Интерпола у Подгорици званично се појавила 23. јануара, када је црногорска полиција организовала акцију хапшења и претрес његове имовине у Пљевљима.
Случај „Шарић” из полицијских надлежности протеклих дана преселио се у жижу медијских интересовања, нарочито након бројних оптужби о спрези власти и криминала, које је изнео председник Покрета за промене Небојша Медојевић. Он је, између осталих, оптужио и министра пољопривреде Милутина Симовића да се неколико пута срео са Дарком Шарићем током изборних кампања у Пљевљима и да је августа 2009. године виђен у његовом друштву у пљеваљској дискотеци „Муниципијум”.
Министар пољопривреде Црне Горе најавио је да ће „због повреде части и угледа” тужити лидера ПЗП, јер, како је рекао, тих дана није био у Црној Гори, „што доказују и печати у пасошу”.
Министар пољопривреде је у изјави новинарима оценио да је „реално очекивати” да ће Медојевић бити осуђен и најавио да ће одштету коју добије од тог процеса „усмерити” установи за децу са посебним потребама у Пљевљима.
Новица Ђурић
-----------------------------------------------------
Дарку Шарићу одузет ноћни клуб „Казино”
(/slika2)Крагујевац – Дирекција Министарства правде за располагање привремено одузетом имовином за коју се сумња да је стечена криминалом јуче је у центру Крагујевцу, око 15.30, запечатила ноћни клуб „Казино” у власништву Дарка Шарића. Печаћење је обављено уз асистенцију крагујевачке полиције. Сат и по пре доласка припадника МУП-а, испред „Казина” се окупило десетак конобара који су ту радили, али инцидената није било.
Ноћни клуб „Казино” на адреси Краља Александра Првог Карађорђевића 71 био је један од најпопуларнијих у Шумадији и омиљено стециште младих Крагујевчана жељних урнебесног ноћног провода. Отворен је 13. октобра 2004. године. Клуб се од самог почетка налазио под закупом, а закупац Александар Гојковић није желео да одговори на питање да ли је у тренутку закупа знао с ким, заправо, потписује уговор.
– Објекат сам закупио од Дарка Шарића, а на таква питања нећу да одговарам – рекао је кратко Гојковић, уз напомену да је у клубу радило 12 конобара и да ће „сада, сви они остати без посла”.
Средином октобра прошле године у „Казину” је ухапшен Жељко Вујановић, близак рођак браће Шарић, Дарка и Душка. Вујановић је у клубу био запослен као менаџер.
Забава у „Казину” одвијала се на 260 метара квадратних корисног простора, који је био опремљен „мулти ТВ формацијом” и великим округлим рулетом на плафону, који је представљао заштитни симбол овог клуба. Испред клуба су готово увек били паркирани „џипови” и остали „тешкаши” углавном београдских, подгоричких и никшићких регистрација.
Б. Карталовић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


