Интернет наш насушни
Истраживање које је спровео Би-Би-Си показује да четири петине светског становништва сматра приступ Интернету једним од основних људских права.
У истраживању је учествовало 27.000 пунолетних особа из 26 земаља света. Према добијем подацима, становници Русије, Кине и Велике Британије у највећој мери подржавају законско регулисање коришћења Интернета, док их у стопу прате балтичке земље.
Као највећи противници законских регулатива које би дефинисале и уредиле коришћење глобалне мреже показали су се становници Нигерије и Јужне Кореје.
Стручњаци Међународне телекомуникационе уније (МТУ) тврде да добијени резултати нису никакво изненађење, посебно ако се има у виду да је Интернет у последњој деценији постао наша „насушна потреба”.
– Право на комуникацију не може бити игнорисано, а владе земаља би требало да Интернет квалификују као моћну инфраструктуру и улажу у његов развој – истиче Хамадун Туре, генерални секретар МТУ.
Би-Би-Сијево истраживање спроведено је поводом 21. „рођендана” Интернета (као званичан датум настанка светске глобалне мреже узима се 13. март 1989).
Бројне међународне организације, међу којима су и Уједињене нације, већ годинама разматрају доношење закона за правно дефинисање Интернета и његовог коришћења. Овај процес знатно успорава неусклађеност или непостојање закона на ову тему од стране власти већине земаља света.
А. Чолаковић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


