Среда, 01.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Са слабијом одбраном на Пољаке

Са слабијом одбраном на Пољаке
Добар пријем сервиса, а одбрана мора да буде боља: Бранко Рољић (Фото Фивб)

Главни проблем наше одбојкашке репрезентације у наредна два дуела у Пољској, трећег викенда у Светској лиги, биће одбрана. "Плави" данас путују у Пољску где ће у суботу и недељу одмерити снаге са селекцијом коју су минулог викенда два пута победили (3:1 у Вршцу и 3:2 у Београду). Селектор Травица се определио да поведе исти тим који је играо у та два сусрета:

– Скоро све је познато када су у питању наша и пољска селекција. Пољаци ће покушати да нас изненаде неким ситним варијантама у игри. Додуше, покушали су то и у другом сусрету у Београду, али смо се добро прилагодили и узвратили им. Сервис им није добро ишао у ова два меча па ће сигурно њиме покушати да нас поремете. Главна ствар је да смањимо број грешака и то оних баналних, којима смо омогућавали Пољацима да врате наду у сетовима.

СЦГ има много проблема, не игра Никола Грбић који се опоравља од операције, а примач Рољић принудно игра као пољар због повреде Самарџића. Уз то и блок би требало да буде много бољи, јер Герића још не може да прати Бјелица. Додуше, Бјелица као средњи блокер има изванредан сервис, али и сам наглашава да уз јака убацивања лопте у игру недостаје више поена из блока, или бар "ухваћених" лопти из напада противника за сопствену контру.

– Не можемо да будемо незадовољни игром блокера. Такође, и Рољић је коректно обавио свој посао. Много мање лопти ухватимо у одбрани, него раније, за шта је задужен превасходно пољар, али ово је нова ситуација за све нас, како за Рољића, тако и за остатак екипе. Ипак, пољар мора да се прилагођава противнику па свом тиму и на крају тактици. Зато је та позиција изузетно компликована, а Рољић упија сваки савет и иде на боље, – објашњава Травица.

Једна победа у Пољској "плавима" би дала предност у односу на домаћина када је у питању борба за прво место у групи, које води на финални турнир у Москви (шест најбољих екипа). Две победе би биле подвиг, а порази би допринели великој неизвесности у групи. Пољаци су проширили трибине за 2.000 места у дворани у Лођу, где ће бити одиграна оба сусрета, тако да ће бити 9.000 гледалаца, а карте су малте не већ распродате.

– Пуне трибине и коректно навијање, какво је у Пољској, биће подстрек и за моје играче, – каже Травица. – Уочио сам да Пољаци, када нама крене, посустану, јер очигледно имају неку врсту страха или комплекса од нас.

--------------------------------------------------------------------------

Руси гости Италијана

Трећи викенд

А група – резултати

   Јапан – СЦГ

             3:0, 1:3

   САД – Пољска

             1:3, 1:3

   СЦГ – Пољска

             3:1, 3:2

   Јапан – САД

             0:3, 0:3

ПАРОВИ: Пољска – СЦГ, САД – Јапан

Табела

СЦГ

        4

        3

        1

   375:355

         7

САД

        4

        2

        2

   328:298

         6

Пољска

        4

        2

        2

   381:385

         6

Јапан

        4

        1

        3

   272:318

         5

Б група: Финска – Аргентина и Португалија – Бразил.Табела: Бразил 8, Финска 7, Португалија 5, Аргентина 4.

Ц група: Италија – Русија и Кина – Француска. Табела: Русија и Француска по 7, Италија 6, Кина 4.

Д група: Куба – Бугарска и Египат – Јужна Кореја. Табела: Куба и Бугарска по 8, Јужна Кореја и Египат по 4.

 

Тим у Пољској

На списку играча за дуеле у Пољској су: пуцачи Миљковић, Бојовић, дизачи Петковић, Перић, примачи Вујевић, Бошкан, Митровић, Јанић, средњаци Герић, Бјелица, Станковић и пољар Рољић.

Могуће је да ће пољски селектор Лозано изменити двојицу у тиму у односу на два меча у Србији.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.