Странци улажу у Звезду стотине милиона евра
Португалско-британска компанија „Сонае сијена”, трећа у Европи по броју изграђених тржних центара, заинтересована је за велике инвестиције у Црвеној звезди, односно на нашем највећем стадиону. Према првим проценама, вредност инвестиција би износила чак неколико стотина милиона евра.
– У питању је огромна инвестиција, од које користи не би имао само наш клуб, него и Београд и Србија. То је велика шанса коју никако не смемо да пропустимо и још једна потврда да је Звезда убедљиво највећи српски спортски бренд – казао је за „Политику” председник Црвене звезде Владан Лукић.
Иначе, Лукић ће прекосутра одржати конференцију за новинаре, на којој ће говорити о томе шта је обећао када је изабран за председника Звезде пре скоро годину дана, а шта је остварено.
– Нисмо обећавали ниједан трофеј, али смо га освојили у Купу Србије, док нам је други у првенству отет – казао је Лукић.
Звездин стадион би, дакле, у блиској будућности требало да поприми потпуно другачији облик, пре свега модернији и функционалнији. О том идејном пројекту, генерални секретар Црвене звезде Андрија Клеут је за званични клупски веб сајт рекао:
– То је тренутно идејни пројекат који је португалски конзорцијум изнео пред руководство нашег клуба. Ми смо то већ представили Скупштини Београда, као један од могућих пројеката. Он подразумева реновирање Звездиног стадиона, а реновирање би се одвијало фазно, тако да би стадион могао да се користи за домаће и европске утакмице. С леве и десне стране градио би се пословни и стамбени простор, тржни центар...Према речима Клеута, „Маракана” би могала да буде „дотерана” већ за неколико година.
– То је период од три-четири године, уколико дође до реализације пројекта. Он подразумева пре свега регулисање комплетне папирологије. Стадион би био један од најмодернијих не само овде, већ у читавом региону и овом делу Европе. Сви желимо да тај период буде реалан. У игри је пуно фактора. Оно што је на нама, потрудићемо се да одрадимо максимално добро. Битно је да се што пре направи добра финансијска конструкција. Ово је Звездин пројекат и небитно је да ли га је покренула ова управа, он је једноставно у функцији једне нове Звезде – закључио је Андрија Клеут.
----------------------------------------------------------
Стефановић: Сви знају да сам велики звездаш
У Црвеној звезди, и после веома оштрог саопштења, у коме су тешко оптужили председника Фудбалског савеза Србије Томислава Караџића да им је отео титулу и поклонио је Партизану, и даље влада велико огорчење. У нашем најтрофејнијем клубу сматрају да их је судија Бошко Јованетић покрао у дербију и одлучио победника. Црвена звезда је упутила жалбу на суђење Заједници прволигаша, уз достављени видео материјал са свим спорним ситуацијама (два недосуђена пенала и још девет грешака арбитара).
Саопштењем се јуче огласио и Партизан, у коме је посебно истакнуто „простачко понашање пословног директора Црвене звезде Ђорђа Стефановића”, за кога је наведено и да је раније био запослен у једном клубу СД Партизан. Тим поводом, Стефановић је за „Политику” казао:
– С осталим члановима управе Звезде био сам у једној ложи поред централне, ка јужној трибини стадиона, где су били навијачи Партизана. Поред мене, ту су били и спортски директор Иван Аџић, његов заменик Горан Василијевић, члан УО Владица Поповић… Пришли су нам неки људи у сивим оделима и акредитацијама. Одмах су почели да нас гађају упаљачима, чашама с водом, а када сам се побунио, један од њих ме је пљунуо! Тада сам ка једном од њих бацио празну пластичну чашу и то је сав мој грех. Партизан ме је увредио изношењем неистина, угрозивши мој интегритет. Мораћу правду да потражим на надлежном месту
Ђорђе Стефановић је додао да нема разлога да крије да је по налогу челника Ватерпопо савеза Србије именован за директора ВК Партизан, с задатком да спасе клуб од пропадања и банкрота.
– То је моја специјалност и зато сам сада у Звезди. Велики сам звездаш и то добро знају сви у Партизану. Док сам радио у ВК Партизан, имали смо 11 играча у репрезентацији Србије, који су у Риму постали светски прваци. А, док сам био тамо, водио сам рачуна и о Звезди, којој сам уступио седам играча и тада је била вицешампион. Све то може да се провери код нашег прослављеног ватерполисте Александра Шоштара, председника ВК Партизан и Спортског савеза Србије – рекао је Стефановић.
Николовски: Саопштења ФСС и Партизана писана истим стилом
Управа Црвене звезде неће коментарисати саопштења Фудбалског савеза Србије и Партизана, у којима се „црвено-бели” оптужују за подизање тензија, увреде, али и претње. – Немамо никакав коментар поводом саопштења ФСС и Партизана. Једино можемо да приметимо да су издата истовремено и да су писана истим стилом. То све говори о чему се заправо ради. Сви су видели шта се десило на дербију и истина се не може сакрити – рекао је портпарол Црвене звезде Марко Николовски.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


