Смењен Рака ,,фармер”
Краљево – Штрајк радника врњачког аутопревозничког предузећа „Морава” и четворомесечна блокада аутобуске станице у Врњачкој Бањи, највероватније ће престати од наредне недеље. То је, очигледно задовољан судским решењем, за ,,Политику” најавио Љубомир Ракизић, председник Савеза самосталног синдиката у овој општини.
– Правда је коначно победила, додаје Ракизић, четворомесечним протестом и прихватањем наших предлога од суда спречили смо крађу и даљу пропаст фирме. Сада следи избор нових органа управљања и покретање аутобуса…
Реч је о предлогу радника, односно малих акционара, који је Привредни суд у Краљеву прихватио и донео решење да се Верољуб Стојковић из Руђинаца код Врњачке Бање постави за привременог заступника АТП „Мораве”. Он је од суда добио и овлашћење да почетком јуна сазове ванредну седницу Скупштине акционара на којој би се обавило разрешење садашњих чланова Управног одбора предузећа и изабрао нови састав овог органа управљања.
Без обзира што је већински власник АТП „Мораве” Остоја Тегелтија, избор другог заступника предузећа био је неопходан, како и суд у свом образложењу наводи, „јер је он већ два месеца у притвору због сумње да је починио кривична дела из области привредног криминала”. Уосталом због тога су, штитећи даљу пропаст фирме, радници и ступили у штрајк.
Нови избор Управног одбора и то по налогу суда, такође је био неопходан, јер, ни тај орган у фирми одавно не функционише. Од укупно три члана један, односно Тегелтија, власник и члан Управног одбора, је у затвору, други Радован Радовић из Трстеника, иначе и председник Управног одбора, је као што је познато, а у судском решењу наведено, „одсутан ради учешћа у шоу програму ’Фарма’, а трећи одавно не долази у просторије предузећа…”
Сада је, дакле, судбина ове фирме препуштена радницима и руководству које су они предложили, наравно, „док те функције не буду могли да обављају органи званично уписани у Агенцији за привредне регистар”, што би значило док се већински власник не врати из затвора и популарни Рака са „Фарме”… Али, како радници кажу, „о том потом…”
М. Дугалић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


