Мисица иза решетака
Колумбијска лепотица осумњичена да је на челу наркоклана Енџи Санклементе Валенсија после шест месеци скривања од полиције и огромног интересовања медија ухапшена је у Буенос Ајресу, јавили су јуче аргентински медији.
Бивши модел за доње рубље и мис кафе Колумбије пала је у руке полицији у једном студентском хостелу где је живела под лажним именом Ана Лусија Валент представљајући се као студенткиња из Мексика.
Ухапшена је захваљујући томе што је Интерпол у Лиону у Француској примио мејл са адресом хостела после чега је аргентинска полиција отишла на лице места. Власти у Буенос Ајресу трагале су за Енџи Санклементе Валенсијом (31) од децембра прошле године, а када су коначно покуцали на врата њене „студентске” собе, она није пружала отпор.
Чим је лишена слободе, њена мајка је изјавила новинарима да је њена ћерка „невина и жртва завере”.
За бившу манекенку полиција тврди да је „мозак” операције за кријумчарење кокаина из Латинске Америке у Европу. Верује се да је из Буенос Ајреса организовала девојке које су са ручним пртљазима пуним дроге летеле из Аргентине за мексичко летовалиште Канкун одакле је пошиљка кретала ка европском тржишту. Полиција је трагала за њом од децембра прошле године када је једну њену сарадницу ухватила на аеродрому са 55 килограма кокаина. Онда је расписана и међународна потерница.
Медији су извештавали да мајка манекенке са потернице живи у Баранкиљи у Колумбији у јефтином стану у коме нема чак ни кревет, што су познаници мисице истицали уз коментар: Зар тако живи мајка наркобоса?(/slika2)
Некадашња „мис кафе” није успела да заврши факултет, а сањајући да игра у холивудским филмовима снимала је рекламе за доње рубље и тако зарађивала док се није удала за мексичког криминалца званог Монструм. Према информацијама из Мексика, они су се брзо разишли а Енџи је дошла на идеју да и сама уђе у трговину наркотицима.
Крајем марта са њеног профила на Фејсбуку послата је порука: „Веома сам тужна и повређена... Не знам како медији могу да униште невин живот”.
Саопштила је да је ангажовала адвоката, као и да се нада да ће се све ускоро решити.
„Не желим да идем у затвор, не заслужујем. Ја сам невина.”
Њена мајка и њен адвокат од марта су у медијима тврдили да Енџи није крива, али да не сме пред лице правде јер се плаши да би је у затвору силовали.
Ј. С.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


