Недеља, 21.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ранковић на слободи

Ранковић на слободи
Полиција одвози аутомобиле Ранковића и Бухе после пуцњаве (Фото А. Васиљевић)

Предраг Ранковић Пецони, власник предузећа „Ин веј”, који је био у дводневном полицијском притвору после инцидента у којем су чланови његовог обезбеђења пуцали на пратњу заштићеног сведока Љубишу Буху Чумета, јуче је пуштен на слободу. Против Ранковића, како је за „Политику” рекао његов адвокат Зденко Томановић, неће бити поднета ни прекршајна, ни кривична пријава. Без пријаве ће, према незваничним информацијама, проћи и двоје, од укупно четири, припадника Ранковићевог обезбеђења, док су двојица уз кривичне пријаве, јуче по подне приведена дежурном истражном судији Вишег суда у Београду.

Према незваничним информацијама, због сумње да је починио кривично дело покушаја убиства, судији је приведен Бојан Милић, а због недозвољеног држања и ношења ватреног оружја Александар Стојковић. До закључења овог броја, истражни судија није завршио саслушање осумњичених.

Осумњичени Стојковић, иначе припадник Војске Србије, према незваничним информацијама, имао је војну дозволу за ношење оружја. У обезбеђењу власника „Ин веја”, поред припадника МУП-а Србије, ради и један војни полицајац и тројица цивила.

Према незваничним информацијама, он је још пре десет година за своје телохранитеље ангажовао људе који су имали дозволе за ношење оружја.

До сукоба између обезбеђења Ранковића и обезбеђења сведока сарадника дошло је, пре четири дана, у Улици омладинских бригада у Новом Београду. Узрок сукоба, према незваничним информацијама, био је саобраћајни инцидент после кога је дошло до употребе ватреног оружја. Колону од три возила „аудија А-6” у коме је био Ранковић, пресекао је „мерцедес сл” у којем се налазио Буха. Он је очешао ретровизор једног од „аудија” из Ранковићеве пратње. Мислећи да се ради о покушају атентата на њиховог газду, обезбеђење Ранковића је у том тренутку изашло и пуцало у Чуметов блиндирани аутомобил који је погођен са два метка. У пратњи Чуметовог аутомобила била су и два возила полиције.

М. Дерикоњић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.