Убијен каратиста Горан Брновић
ПОДГОРИЦА – Дугогодишњи капитен Карате клуба "Будућност" Горан Брновић (29) убијен је јуче у раним јутарњим часовима у масовној тучи испред локала "Мадона", на углу дворишта подгоричке гимназије, у непосредној близини стадиона "Будућности". Према незваничним информацијама из црногорског МУП-а, полиција сумња да га је са више убода ножем убио Подгоричанин Бојан Томановић, који је у међувремену ухапшен. Они су нам такође потврдили да постоје и очевици догађаја, који су већ дали исказе инспекторима за крвне деликте подгоричког Центра безбедности.
До туче је, како су испричали очевици, дошло после вербалног сукоба, након чега су почеле да лете столице и боце. Туча је, кажу они, настављена и након што је Брновић рањен, све до доласка полиције.
Капитен "Будућности" одмах је пребачен у Ургентни центар, а одатле на Одељење интензивне неге, где је преминуо око два сата након поноћи.
Брновић је рођен 26. априла 1977. године и био је студент Спортске академије у Београду. Као врстан спортиста, на првенству Балкана у Вршцу 1995. године у категорији кадета у борбама појединачно и екипно освојио је прва места, док је 1999. године на првенству Балкана у категорији до 80 килограма освојио друго место у конкуренцији сениора.
На Универзитетском првенству света у Монци 2002. године освојио је друго место у борбама екипно и треће у борбама појединачно, а на Европском првенству у Ђеру и Медитеранском првенству у Ријеци 2002. године освојио је прва места у борбама екипно. Са каратистима "Будућности" освајао је прва места екипно у Првој савезној лиги од 1998. до 2005. године.
Поводом Брновићеве смрти данас ће у Спортском центру "Морача" бити одржана комеморативна седница.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


