Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Директори у јануару

Др Владан Шубаревић, члан Градског већа задужен за здравство, упркос спекулацијама да напушта Скупштину града, објаснио је за наш лист да неће дати оставку. Он је потврдио информацију да др Иван Радојковић, градски секретар за здравство, одлази са ове функције и да ће на његово место доћи др Снежана Стевановић, директор Дома здравља "Врачар". Иако су стручњаци из здравственог сектора очекивали да Шубаревић преузме Радојковићево место, он каже да је реч о дезинформацијама, јер је функција градског секретара надређена члану Градског већа.

– У наредним месецима чека нас обављање великих послова због преласка здравствених установа у надлежност локалне самоуправе, односно преузимања оснивачких права над домовима здравља, болницама, клиничким центрима, институтима и заводима. Најпре ћемо званично преузети дужности, затим ћемо поставити нове управне одборе у установама, а онда ће уследити расписивање конкурса за избор нових директора. Реално је очекивати да ће тек у јануару доћи до постављања нових челника здравствених установа – објаснио је Шубаревић.

Многе житеље насеља Земун-поље вероватно ће обрадовати вест да ће градска власт издвојити новац за изградњу здравствене установе у центру овог места. Међутим, још није сасвим јасна локација будуће амбуланте, јер је на оном месту где је била предвиђена градња искрсао проблем са грађевинским земљиштем.

– На тој парцели је "на дивље" изграђено више кућа, па смо идеју о градњи морали да одбацимо. Постоји један плац чији је власник Институт за кукуруз и, уколико преговори ускоро почну, за најмање две године установа ће бити саграђена – истакао је наш саговорник.  

Будући да се становници удаљених београдских општина често жале на лоше лечење у малим амбулантама и да су често принуђени да препешаче километре да би стигли до боље опремљеног дома здравља, градске власти су осмислиле пројекат који ће медицинарима побољшати услове рада, а пацијентима учинити пријатнијим боравак у амбуланти. Наиме, 20 здравствених станица у приградским насељима, које се налазе у лошем стању, биће срушено у наредних шест месеци и на истом месту изграђене нове зграде.

– Тренутно је у току израда анализа за остваривање овог великог плана и учинићемо све да побољшамо услове лечења грађана. Када је реч о изградњи дома здравља у насељу Миријево, и поред наше добре воље, радови касне због проблема са тендером. Наиме, добили смо три понуде за обављање радова, али ниједна фирма није испунила наше строге услове. Због тога смо у договору са Управом за јавне набавке да почнемо директне преговоре са та три понуђача и да што пре завршимо овај посао – додао је Шубаревић.

Градске власти ће преузимањем надлежности над здравственим установама бити дужне да финансирају неопходне поправке у њима, куповину нових апарата и остале инвестиције.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.