Деца долазе
Манифестација "Радост Европе", која ће окупити малишане из 18 земаља, биће одржана од 1. до 6. октобра у Београду, најављено је на јучерашњој конференцији за новинаре у Скупштини града.
Сусрети више од 400 девојчица и дечака из Европе и исто толико њихових вршњака домаћина почеће 1. октобра великим карневалом испред палате "Албанија". Истог дана у Дечјем културном центру, који је организатор ове манифестације, биће отворена изложба најуспешнијих радова који су стигли на ликовни конкурс на тему "Речник пријатељства". Наредних дана манифестација под геслом "Деца долазе" одржаваће се на више локација – у Безистану, Дому културе Студентски град, Руском дому, Дому Војске. Биће уприличен карневал у режији уметничке групе из Велике Британије, док ће на Ади Циганлији бити организован спортско-забавни, карневалски дан са најразличитијим садржајима под називом "Дечји летећи вашар" у режији Тимоти Џона Бајфорда.
Традиционални, завршни концерт биће одржан 5. октобра у "Сава центру". Председник Савета "Радост Европе" Ружица Ђинђић оценила је да ће сусрети малишана бити њихова драгоцена успомена за читав живот.
– С обзиром на дугу традицију, "Радост Европе" има лепу будућност, а наша и сва деца света такву будућност заслужују – рекла је Ђинђићева.
Скраћени дводневни програм манифестације "Радост Европе" први пут ове године биће организован и у Нишу, 6. и 7. октобра. Тамо ће деца из две основне школе бити домаћини вршњацима из Украјине, Румуније, Македоније, Бугарске, Шведске и са Кипра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


