Понедељак, 06.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Тешки поремећаји у саобраћају широм Немачке

Тешки поремећаји у саобраћају широм Немачке

БЕРЛИН - Због новог таласа хладноће и снега који је јуче захватио Немачку, широм земље дошло је до озбиљних поремећаја у саобраћају.

Како је данас саопштила Немачка железница, на свим линијама у земљи има закашњења. До њих, с једне стране долази зато што је на више места на струјне водове изнад трачница, под теретом снега и леда, пало дрвеће и тешко грање.

Због тога је у потпуности обустављен саобраћај између Нирнберга и Лајпцига, а возови су преусмерени на друге трасе.

Како је саопштила железница, до закашњења долази и зато што брзи међурегионални и међунардни возови због снега и мраза развијају брзину од само 160 км/сат, уместо уобичајених 250 км/сат. Реч је о мери предострожности да снег и комади леда са шина не би оштетили вагоне.

Снег и мраз изазвали су разноврсне проблеме у покрајинама Сарланд, Рајнланд-Пфалц, Хесен, Баварска, Тирингија, Саксонија, Бранденбург и Берлин.

У Тирингији је, на пример, на хиљаде домаћинстава без струје, такође због дрвећа које је под теретом снега пало на струјне водове.

На ауто-путевима широм земље су ватрогасне и спасилачке екипе прошле ноћи снабдевале храном и чајем путнике из аутомобила који су остали да стоје у снегу.

У Хесену је један од главних ауто-путева био сатима затворен, јер је за кратко време нападало више од 20 центиметара снега. У Тирингији је на стотине аутомобила још и јутрос стајало на ауто-путу.

У Северној Рајни-Вестфалији током ноћи је полиција регистровала 800 саобраћајних удеса у којима је било на десетине тешко и лакше повређених.

На аеродрому у Франкфурту на Мајни је ноћ на пољским креветима провело преко 3.000 путника, а и током данашњег преподнева је анулирано 240 летова. Најављено је да ће током дана бити отказани и даљи летови са овог аеродрома са којег дневно полеће или слеће 1.400 авиона.

Проблеми настају и због тога што на више немачких аеродрома нема довољно средстава за одмрзавање авиона. Малобројне фирме које ову течност производе имају проблеме са испоруком, и то не само немачким, већ и другим европским аеродромима.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.