Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Весна Пешић куди, Чеда хвали

У нашу редакцију стигло је јуче и саопштење Либерално демократске партије, у којем се каже:

"Либерално демократска партија честита дневном листу ’Политика’ на слободи медијског изражавања демонстрираној у броју од 1. октобра 2006.

На страницама ’Политике’, дан након ноћне седнице Народне скупштине Србије на којој је усвојен Предлог устава без елементарне демократске процедуре, објављено је више критичких коментара који се баве садржином новог највишег правног акта и начином његовог усвајања".

У овом саопштењу се даље истиче да су Предлог устава преко страница "Политике" критиковали, између осталих, и професор Правног факултета у Београду Коста Чавошки, као и прошлогодишњи политички саветник премијера Србије, научни сарадник Института за европске студије Миша Ђурковић. Следе цитати из њихових текстова, те закључак:

"Либерално демократска партија сматра да је уређивачки потез дневног листа ’Политика’ који је омогућио постављање низа питања који се односе на последице усвајања партијског устава од изузетног значаја за демократски развој друштва и очекује наставак такве праксе и у будућности".

– Већа одговорност политичара би се постигла ако би ваше новине биле критичније, да имамо јавно мњење које ће да их контролише. Ако ви радите за једне новине које морају стално да примају директиве од те исте странке, која је владајућа, онда не можемо да створимо јавно мњење. Опозиције нема, као што знате, па су преостале само неке невладине групе или маргиналне новине, које покушавају да праве критичну јавност. Али, све су новине под контролом те власти. Зато видим да је тенденција да они све више појачавају своју неодговорност – тврди Весна Пешић за "Политику":

– Ви знате какво је стање у вашим новинама. То су велике, традиционалне новине, које су некритичне према власти. Зна се да ова влада, Демократска странка Србије, влада "Политиком". То кажем за вас, али молим вас наведите то. Сви главни медији, Тијанић, "Политика", све је под контролом. Док год ви слушате шта вам ваша уредница каже, нема ништа од тога. Немогуће је изнети другачије.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.