Српски бокс на прекретници
Крај је године и време је за свођење рачуна. У Боксерском савезу Србије пред данашњу Скупштину, не крију задовољство оствареним резултатима и годину и по дана пред Олимпијске игре у Лондону, тврде да је српски бокс на путу потпуног опоравка. Уз доста напора и уз помоћ државе ангажован је страни стручљак са Кубе, после три године паузе поново је оживео лигашки систем такмичења, млади Милутин Станковић се такмичи у светској Лиги, као члан казахстанског првака Астане…
– Имамо пуно разлога за задовољство, каже пред данашњу Скупштину председник БСС Велизар Ђерић. Могу слободно да кажем да смо све задатке које смо поставили на почетку сезоне на велику радост испунили у целости. Кубанац Матош је ангажован са циљем да уједини струку и да је едукује.
Први човек српског бокса са поносом каже да су сви ранији дугови враћени, да Савез има огромну подршку Министарства спорта и Олимпијског комитета.
– Следећа година је свакако година прекретнице не само за бокс већ и српски спорт уопште. То је година у којој треба узети добар залет за Лондон. Верујем да долазе бољи дани за све борилачке спортове, каже председник БСС.
Две младе српске боксерке Сања Глушац из Зрењанина и Марија Павлов из Шајкаша су на недавно одржаном првенству Европе оствариле изванредан успех освајањем два сребрна одличја. Тај резултат није промакао ни људима из министарства спорта па ће како сазнајемо посебан акценат у 2011. години бити на развој женског бокса, јер постоји озбиљна шанса да управи те две девојке буду учеснице игара у Лондону.
– Женски бокс ће у наредној години бити раме уз раме са мушким, каже Ђерић. Оствареним успехом на првенству Европе наше младе даме су потврдиле да на њих можемо озбиљно да рачунамо.
Иначе, након данашње Скупштине Боксерски савез Србије ће организовати новогодишњи коктел.
Д. Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


