Зашто ћуте у Партизану?
Оставимо прошлост за собом, шта је било – било је, вратити се неће, и окренимо се будућности. У овим данима опијености када је завршено свођење рачуна за прошлу сезону, Фудбалски клуб Партизан се потпуно окреће новим обавезама. Циљеви и задаци, које је агилно руководство поставило пред собом, уопште нису занемарљиви. Остварени резултати у прошлој години обавезују наш најбољи тим да се настави у започетом ритму. Трофеји на домаћој сцени и успех у Европи, свакако су приоритетни задаци за ову годину.
Алберт Нађ се вратио жив и здрав после десетодневног боравка на ВМА. Иако је у постељи провео близу десетак дана, по изласку из болнице одмах се јавио на посао и ставио се у службу вољеног клуба. Одсуство младог координатора за спортска питања се и те како осетило, изостала је комуникација на релацији са председником и генералним секретаром, па се стиче неодољив утисак, који свакако нервира сваког нормалног навијача Партизана: зашто се у Хумској толико дуго ћути?
Комшије са друге стране Топчидерског брда су, чини се, завршили велики део посла. Један пред крај прошле године када су ангажовани тренер Просинечки, Бразилац Евандро и Колумбијаца Борха. Шта је са најављиваним одласцима Клеа, Петровића, Јовановића, Томића..? Где су нова појачања, јер сезона ће бити дуга и тешка.
Општи је утисак да одмор траје предуго. Шампион ће идућег понедељка кренути са новим припремама иако ће пре њега велики број суперлигаша и прволигаша кренути у нове походе. У Партизану тврде да је „све под контролом”. Видећемо, кад борба почне.
Председник Драган Ђурић је најавио поход на домаће трофеје, потпуну клупску реорганизацију на свим нивоима, посебно у делу маркетинга, признавши спортски да Партизан у том сегменту још увек каска за „вечитим ривалом”. У Хумској се чују гласови да би клуб ускоро могао да ангажује професионалну менаџерску кућу, признату и познату у том делокругу рада и да је спреман да је понуди добар проценат од посла. Шта ће се десити у омладинској школи, где Миодраг Радовић, некадашњи фудбалер и секретар стручног штаба, полако преузима диригентску палицу од Недељка Костића. Хоће ли бити и нових тренерских имена и појачања неопходна за даљи рад? Читав концепт новог рада и пословања биће презентиран крајем месеца!
Генерални секретар Дарко Грубор, наследник Жарка Зечевића, је чини се добро закључао клупску касу. Лукаво ослушкује европско тржиште, не журећи нигде, па с обзиром да прелазни рок у Европи траје до 8. фебруара, све је могуће: и да из Хумске оде неко и да у Хумску стигну нови играчи. Па чак и из Јужне Америке. Млади стручњак Станојевић, који је јуче кренуо с радом с једном групом младих фудбалера, чини се превише верује клупским оперативцима…
Драган Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


