Кућа страве
Тело Јулијане Лазаревић (30) из Смедерева нађено је јуче око 15 часова у кући у Улици Теодора Чешњара 91 у београдском насељу Котеж. Поред ње, тешко повређен, лежао је Александар Павловић (30). Према првим полицијским претпоставкама, Павловић је из пиштоља пуцао у груди Лазаревићевој, а затим испаливши себи метак у уста покушао да се убије.
Како сазнајемо на месту догађаја, ова несвакидашња трагедија одиграла се у кући чији је власник Зоран Ризов, стар тридесетак година. Ризов је, незванично сазнајемо, полицијским инспекторима изјавио да није присуствовао несрећном догађају. Рекао је да је двоје пријатеља оставио саме у кући и отишао на аутобуску станицу да сачека жену и децу. А по повратку, у кући је затекао језив призор – мртву Лазаревићеву и Павловића који је давао знаке живота. Позвао је полицију и Хитну помоћ.
Лекари су констатовали смрт несрећне девојке, док је тешко повређени младић колима дежурне медицинске службе превезен у болницу. Касно синоћ, дежурни у Ургентном центру нису били вољни да саопште информацију о Павловићевом здравственом стању.
Мотив трагедије није познат, а за сада се само нагађа да су Лазаревићева и Павловић имали љубавну везу. Како смо сазнали на месту догађаја, извесно је да је несрећна девојка дошла у посету Ризову пре неколико дана, а да је Павловић на њен позив стигао прекјуче. Претпоставља се да је са собом донео и пиштољ, јер наводно Ризов у кући није држао оружје.
Станари улице Теодора Чешњара кажу да нису чули пуцње, ни свађу, као и да нису приметили да се нешто чудно догађа. Они су рекли да не познају власника куће, Ризова, јер је, како су чули, био у затвору. Он у кући, према њиховим речима, борави тек неколико дана.
Житељи овог краја јуче су окупљеним новинарима испричали да су се у последњих неколико дана жалили полицији због дешавања у кући Ризова.
– Ту се окупљало сумњиво друштво, о чему смо у више наврата обавештавали полицију. Предосећали смо да ће се нешто лоше догодити – кажу комшије.
У присуству дежурног истражног судије и заменика јавног тужиоца, специјализована екипа београдске полиције обавила је увиђај на месту догађаја. Тело Јулијане Лазаревић превезено је на Институт за судску медицину где ће бити утврђен тачан узрок смрти.
Детаљи овог догађаја биће познати после полицијске истраге.
Иначе, пре неколико месеци у кући Ризова нађен је мртав његов усвојитељ, а поред у несвести је лежала његова супруга. Три дана касније, несрећна жена је преминула у болници.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


